7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Twin Peaks" (Fot. Showtime)

0

Znamy datę powrotu "Twin Peaks". Showtime zamawia 4. sezon "The Affair", a także kilka nowych seriali. ABC opóźnia powroty seriali Shondy Rhimes. A oprócz tego "Bates Motel" i nie tylko.

1. Znamy datę powrotu "Twin Peaks". "Twin Peaks" powróci w niedzielę 21 maja. Showtime pokaże tego wieczoru dwa pierwsze odcinki, a kolejne dwa od razu pojawią się na platformie VoD. Potem już serial będzie emitowany po jednym odcinku tygodniowo. Całość będzie składać się z 18 odcinków. O fabule nie wiadomo właściwie nic - szef telewizji Showtime David Nevins zdradził jedynie, że będzie to opowieść o powrocie agenta Coopera do Twin Peaks i że nie zabraknie emocji. To, co zobaczymy, będzie zamkniętą całością, nie ma planów na kolejne sezony.

Oprócz przedstawiciela telewizji Showtime na panelu "Twin Peaks" na TCA pojawili się także David Lynch, Kyle MacLachlan i jeszcze kilkoro aktorów. Konkretów nie było właściwie żadnych, Lynch jedynie powiedział, że film "Fire Walk With Me" będzie istotny dla fabuły. Reżyser dużo mówił o swoim procesie twórczym, magii związanej z powrotem "Twin Peaks" i o tym, czemu kiedyś serial skasowano (tajemnica śmierci Laury Palmer była kurą znoszącą złote jajka, wraz z wyjaśnieniami zaczęły się kłopoty serialu). Podczas panelu nie padł ani jeden spoiler. Wypowiedzi Lyncha znajdziecie tutaj.

2. Showtime zamawia 4. sezon "The Affair". Na kilka tygodni przed finałem 3. sezonu "The Affair" Showtime zamówił 4. sezon.

3. Showtime podaje daty premier swoich nowych seriali. 16 kwietnia amerykańską premierę będzie mieć "Guerrilla", 6-odcinkowy serial z Idrisem Elbą, produkowany razem z BBC. Z kolei 4 czerwca wystartuje komedia "I'm Dying Up Here" z Melissą Leo, opowiadająca o scenie stand-upu w latach 70. w Los Angeles.

4. I jeszcze zamówienia dla nowych seriali. Zamówienie na pełny sezon dostała od telewizji Showtime komedia "White Famous", luźno oparta na doświadczeniach Jamiego Foxxa w show biznesie. Główną rolę - komika, który próbuje się przebić - gra znany z "Saturday Night Live" Jay Pharaoh. Twórcą serialu jest Tom Kapinos ("Californication"), Jamie Foxx będzie reżyserował i pojawiał się gościnnie na ekranie.

Zamówienie otrzymał także serial dramatyczny "The Chi", opowiadający o szóstce osób z południowego Chicago, których historie łączą się ze sobą. Do obsady dołączył Jason Mitchell, który wcieli się w młodego faceta, marzącego o własnej restauracji i próbującego pogodzić swoje nowe życie z odpowiedzialnością w stosunku do matki i młodszego brata. Twórcami serialu są Lena Waithe, Elwood Reid, Common i Aaron Kaplan.

5. Hugh Dancy o ewentualnym powrocie "Hannibala". Hugh Dancy powiedział w rozmowie z TVLine, że "Hannibal" mógłby ponownie zagościć na ekranach za 4 czy 5 lat. Jego zdaniem twórcy i aktorzy chętnie do serialu powrócą.

6. ABC opóźnia powroty seriali Shondy Rhimes. Nowe odcinki "Skandalu", "How to Get Away with Murder" i "Chirurgów" zostaną pokazane 26 stycznia, a nie 19 stycznia, jak zapowiadano wcześniej. Z okazji inauguracji nowej prezydentury 19 stycznia stacja pokaże "America's First Family: The Trumps Go to Washington".

7. Pełny zwiastun 5. sezonu "Bates Motel". Serial wraca 20 lutego.

 • michax

  Dziwi mnie że od końcówki maja, bo w wakacje to oglądalność za duża nie
  będzie zapewne. Choć dla kablówek pewnie oglądalność się tak nie liczy.
  Liczyłem jednak na kwiecień po słowach Sherylin Fenn. Z wywiadu z szefem
  Showtime co czytałem wynika, że raczej nie mamy się co spodziewać tradycyjnego trailera czyli zapewne przed premierą nie zobaczymy żadnych scen z nowych odcinków co potwierdził nowy teaser z wczoraj w którym żadnych scen z 3 serii nie było. Ale przede wszystkim jedno zdanie mnie zaintrygowało w wypowiedzi szefa Showtime czyli "I think this is the pure heroin version of David Lynch". Cokolwiek to oznacza wydaje mi się, że czeka nas serial w klimatach Inland Empire, Głowy do wycierania albo taki jak Twin Peaks Fire Walk With Me, Zagubiona Autostrada, Mulholland Drive. Mam nadzieje że to będzie serial bliższy MD, FWWM i Zagubionej autostradzie, a nie Inland Empire czy Głowie do wycierania (doceniam debiut pełnometrażowy Lyncha ale przyznam że dla mnie jest zwyczajnie za ciężki ten film,
  widziałem raz i więcej ochoty nie mam). Jeśli nowe TP szef stacji nazywa
  pure heroin to jak nazwać np. Inland Empire albo Głowę do wycierania.