Nasz top 10: Najlepsze seriale grudnia 2016

"Mozart in the Jungle" (Fot. Amazon)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Grudzień to właściwie już tylko serialowe ostatki 2016 roku. Do naszego zestawienia przebiły się produkcje, które kiedy indziej nie miałyby szans, wyleciały za to z hukiem te, których jakość poważnie spadła (przede wszystkim "The Affair").

10. "Brooklyn 9-9" (powrót na listę)

"Brooklyn Nine-Nine" (Fot. FOX)

"Brooklyn Nine-Nine" (Fot. FOX)


Forma policjantów z 99. posterunku w 4. sezonie to prawdziwa sinusoida, ale nie da się ukryć, że od jakiegoś czasu znalazła się na krzywej wznoszącej. Nie inaczej było w grudniu, gdy zobaczyliśmy tylko dwa odcinki, co jednak wystarczyło, by komedia FOX-a znalazła się w naszym rankingu. Fakt, że w każdym innym miesiącu z większą konkurencją nie miałaby na to szans, w niczym umniejsza zasług Peralty i spółki.

Ci wykazują się bowiem stałym, dość wysokim poziomem i zasługują na miano jednego z nielicznych sitcomów, który mimo coraz dłuższego ekranowego stażu nie wykazuje specjalnych oznak zmęczenia materiału. Serial Dana Goora i Michaela Schura miewa swoje dołki, ale za każdym razem potrafi się z nich wygrzebać i rozbawić nową serią niecodziennych dowcipów. Bo gdzie indziej pasowałaby taka postać jak kapitan CJ (Ken Marino), a poszukiwania łotewskiej zabawki z gracją zamieniałyby się w rozpracowywanie gangu przemytników? A żeby świątecznej atmosferze stało się zadość, na koniec dostaliśmy jeszcze grupę fałszujących kolędników prosto z naszego ulubionego posterunku. Na grudniowe serialowe ostatki w sam raz. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA