Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Sherlock" (Fot. BBC)

1 2 3 4 5 6

Dziś doceniamy twisty w "The Good Place", "Serii niefortunnych zdarzeń" i "This Is Us", ale te w "Sherlocku" już niekoniecznie. Zapraszamy na podsumowanie serialowego tygodnia.

HIT TYGODNIA: Wspaniały odcinek "This Is Us", osadzony w przeszłości

"This Is Us" (Fot. NBC)

"This Is Us" (Fot. NBC)


"This Is Us" to idealny miks emocji i twistów, który pewnie by nie działał, gdyby nie sprytny zabieg z fragmentarycznym opowiadaniem nam historii dziejącej się na przestrzeni prawie 40 lat (a nawet więcej, jeśli liczyć flashbacki z dzieciństwa Rebeki i Jacka). "The Big Day", czyli powrót do dnia narodzin Kate, Kevina i Randalla, udał się nawet bardziej, niż sobie wyobrażałam, bo zawierał też - bardzo emocjonalne, a jakże - historie doktora K i strażaka Joego, bez którego syn Williama nigdy nie zostałby członkiem rodziny Pearsonów.

I choć Mandy Moore i Milo Ventimiglia jak zwykle byli fantastyczni jako Rebecca i Jack, to właśnie do doktora i strażaka należał ten odcinek. Obie historie były bardzo w stylu "This Is Us" - słodko-gorzkie wyciskacze łez z prawie całkiem szczęśliwym zakończeniem. I choć trudno w nich dostrzec cokolwiek oryginalnego, wypada docenić ciepło bijące z ekranu. Historia strażaka okazała się sympatycznym wypełnieniem pewnej luki, o której istnieniu nawet nie wiedzieliśmy, zaś to, co się działo z doktorem K, dosłownie łamało serce. Dobrze było zobaczyć, jak posłuchał własnej rady - którą wcześniej dał Jackowi - i wrócił do normalnego życia, tyle że w pojedynkę.

Dan Fogelman sugerował podczas panelu na TCA, że być może kiedyś serial sięgnie jeszcze dalej w przeszłość i pokaże nam, jak doktor K poznał swoją żonę. Myślę, że to świetny pomysł, choć zakupy Rebeki i urodzinowa muffinka Jacka oczywiście też miały swój urok. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6
REKLAMA