Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Sherlock" (Fot. BBC)

1 2 3 4 5 6

HIT TYGODNIA: "The Good Place" zaskakuje finałowym twistem

"The Good Place" (Fot. NBC)

"The Good Place" (Fot. NBC)


Serial Mike'a Schura zaskakiwał pozytywnie od samego początku, ale to, co zrobił w finale, przeszło najśmielsze oczekiwania. Końcowy twist nie był bowiem tylko prostym zwrotem akcji, ale chwytem, który zmienił całą koncepcję serialu i kazał na niego spojrzeć pod zupełnie innym kątem. Pomysłowa, lecz w gruncie rzeczy prosta komedyjka nagle stała się czymś więcej, a poruszane tu kwestie dobra, zła, moralności i etyki przestały być tylko oryginalnym wyróżnikiem.

A wszystko to udało się osiągnąć, nie zmieniając ani trochę stylu samego serialu – to nadal była ta sama, absurdalna i szalenie sympatyczna komedia, w której aż roiło się od cudownych drobiazgów. Takie pomysły jak Średnie Miejsce, Shawn czy próby skonsumowania związku przez Janet i Jasona wyszły wprost idealnie, znakomicie wpisując się w tutejszy klimat. Tego nie zmienił zresztą nawet finałowy twist, który tylko potwierdził, że w tym świecie nic nie dzieje się zgodnie z przewidywaniami.

Osobną laurkę warto jeszcze wystawić Tedowi Dansonowi, który tak skutecznie czarował nas przez cały sezon, że chyba niewielu podejrzewało Michaela o udział w jakimkolwiek spisku. A już na pewno nie o bycie jego głównym prowodyrem. Nie mam pojęcia, jakie będą tego wszystkiego konsekwencje, więc na ciąg dalszy czekam z tym większą niecierpliwością – oby tylko nie zawiodło NBC i zamówiło 2. sezon. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6
REKLAMA