"Pozostawieni" w Australii - mamy zdjęcia i spoilery z 3. sezonu

"Pozostawieni" (Fot. HBO)

Przed nami finałowy sezon "Pozostawionych", który zabierze nas w podróż do Australii. Twórcy obiecują emocje, ale także odpowiedzi. Pierwsze zdjęcia i spoilery już są!

"Pozostawieni" powrócą do nas w kwietniu, a tymczasem pojawia się coraz więcej spoilerów z finałowego sezonu, jak również pierwsze zdjęcia promocyjne. O tym, czemu na zakończenie wybrano akurat Australię, showrunner serialu Damon Lindelof rozmawiał z "Entertainment Weekly" już w grudniu.

- Australia to koniec świata w sensie geograficznym, a nasz serial jest o emocjonalnym końcu świata. Poza tym australijskie kino ma w sobie coś takiego - jest pierwotne, starodawne i uduchowione - co pasowało mi do "Pozostawionych". Nieważne, czy mówimy o serii "Mad Max", czy o filmie "Walkabout", czy o "Wake in Fright", czy o obrazach Petera Weir - wyjaśnia Lindelof.

W 3. sezon "Pozostawionych" Kevin (Justin Theroux) wraz z innymi bohaterami wybierze się z krótką wizytą w Australii. Ale plany się zmienią i ostatecznie to nie będzie historia w stylu "rodzina Bradych jedzie na Hawaje". Ojciec Kevina (Scott Glenn) - który być może słyszy głos Boga, a być może jednak nie - wciągnie go w pewną nieoczekiwaną sytuację, w którą wcześniej sam się wplącze.

W finałowym sezonie znajdzie się miejsce na historie wszystkich głównych bohaterów. Będzie też widać, że zbliżamy się do końca, do "finałowego aktu". Lindelof mówi, że choć nie zabraknie wciąż szalonych pomysłów, przede wszystkim widzowie mają mieć przez cały wrażenie, iż cała historia zmierza do jakiejś konkluzji. Możemy spodziewać się odpowiedzi (choć prawdopodobnie nie na wszystkie możliwe pytania), bo twórcy nie chcą, żeby publika była na koniec sfrustrowana.

O tym, że Lindelof i spółka wybrali właściwe zakończenie, zapewnia w rozmowie z TVLine Carrie Coon, serialowa Nora. Serwis opublikował także kilka nowych zdjęć z serialu. Częściowo akcja dzieje się jeszcze w USA (vide: Kevin w policyjnym mundurze), częściowo to już Australia.

"Pozostawieni" wracają w kwietniu, w planach jest 8 finałowych odcinków.

leftovers01

leftovers02

leftovers03

leftovers04

leftovers05

leftovers06

REKLAMA