"Mam na imię Offred i zamierzam przeżyć". Zwiastun "Opowieści podręcznej" jest przerażający

"The Handmaid's Tale" (Fot. Hulu)

0

Wszystko wskazuje na to, że dzięki Elisabeth Moss i słynnej dystopii Margaret Atwood Hulu wreszcie znajdzie się w serialowej pierwszej lidze. Zobaczcie nowy, mrożący krew w żyłach zwiastun.

W kwietniu Hulu wypuści serial "The Handmaid's Tale" z Elisabeth Moss w roli głównej. To ekranizacja powieści science fiction Margaret Atwood, znanej w Polsce pod tytułem "Opowieść podręcznej". Osadzona w niedalekiej przyszłości opowieść skupia się na losach Offred, żyjącej w dyktaturze wojskowo-religijnej, która powstała na terenie USA.

Totalitarna Republika Gileadzka to prawdziwe piekło kobiet, które nie mają żadnych praw. Kobiety zwane podręcznymi, do której to klasy należy główna bohaterka, służą tylko do jednego celu - mają rodzić dzieci. Aktorzy i twórcy zauważają, że to wcale nie jest science fiction, tylko przerysowana wersja tego, co się dzieje teraz na świecie naprawdę.

"Nie chcieliśmy, żeby serial aż tak trafnie opisywał rzeczywistość" - powiedziała Elisabeth Moss, z którą dziennikarze "Entertainment Weekly" rozmawiali na planie w Toronto. Aktorka, która bardzo ceni książkę Atwood, nie tylko od razu zgodziła się zagrać główną rolę, ale też jest producentką, obok Bruce'a Millera i Josepha Fiennesa, który wciela się w serialu w postać Komendanta. Produkcji Hulu swoje błogosławieństwo dała również autorka książki.

Premiera serialowej "Opowieści podręcznej" zaplanowana jest na 26 kwietnia 2017 roku, a poniższy zwiastun zostanie pokazany w amerykańskiej telewizji w przerwie finału Super Bowl. Koniecznie zwróćcie uwagę na Komendanta i ton, którym mówi, że "lepszy świat" nie oznacza, że każdemu będzie żyło się w nim lepiej.

handmaids-poster-pic