Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Santa Clarita Diet" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8

W tym tygodniu chwalimy "Santa Clarita Diet", "Tabu" czy "Crazy Ex-Girlfriend". Kity z kolei wędrują do "Powerless", "Superior Donuts", "The Affair" i nie tylko.

KIT TYGODNIA: "Powerless" skończyło się na dobrym pomyśle


"Powerless" (Fot. NBC)

"Powerless" (Fot. NBC)


Komedia NBC o superbohaterach, a właściwie o zwykłych ludziach w świecie zamieszkałym przez zamaskowanych herosów, nie jest może najgorszą nowością, jaką widzieliśmy w tym roku, ale na kit zdecydowanie sobie zasłużyła. Wszystko dlatego, że z obiecującego pomysłu na serial ostała się tutaj tylko bardzo sympatyczna czołówka. Cała reszta to nudny, sitcomowy schemat, któremu nie pomagają nawet odniesienia do komiksowego świata DC.

Można "Powerless" w miarę bezboleśnie obejrzeć, ale właściwie po co? By popatrzeć, jak nieźli wykonawcy, na czele z Vanessą Hudgens, Dannym Pudim i Alanem Tudykiem, nie mają nic do zagrania? By posłuchać garści wyświechtanych dowcipów? Niestety, ale serial, który mógłby być przyjemną i niegłupią rozrywką, wyśmiewającą superbohaterskie klisze, nie ma do zaoferowania praktycznie niczego poza przeciętnością. Asekuranckie podejście twórców odbija się na całej produkcji, która w ledwie 20 minut zdołała mnie skutecznie uśpić. Szkoda. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8