Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Legion" (Fot. FX)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Ten tydzień należał do Noaha Hawleya i jego "Legionu". Poza tym doceniamy "Jane the Virgin" i "Man Seeking Woman", a jeden z kitów wędruje do "This Is Us", w którym nie wszystko już jest takie wspaniałe jak na początku.

HIT TYGODNIA: "Legion", czyli telewizyjna rewolucja o komiksowym rodowodzie

"Legion" (Fot. FX)

"Legion" (Fot. FX)


Na pierwszy rzut oka nie powinno tu być niczego szczególnie zaskakującego – ot, kolejna adaptacja marvelowskiego komiksu, tym razem sięgająca po drugoplanowego bohatera ze świata X-Menów. Na tym opisie jednak wszystko co zwykłe w przypadku "Legionu" się kończy, a zaczyna jedyna w swoim rodzaju podróż przez wyobraźnię Noah Hawleya (twórca serialowego "Fargo"), która wydaje się nie znać żadnych ograniczeń.

"Legion" to absolutnie unikalna audiowizualna uczta, mieszająca ze sobą rzeczywistość, wizje i sny i oprowadzająca nas po świecie Davida Hallera (Dan Stevens), mutanta o praktycznie nieograniczonych możliwościach i kompletnie rozsypanej psychice. To w minimalnym stopniu opowieść o komiksowym bohaterze, a w znacznie większym studium obłędu, w którym nie sposób odróżnić prawdy od fantazji. Serial wymykający się jakimkolwiek klasyfikacjom, prezentujący podejście do tej pory niespotykane nie tylko na małym, ale i na dużym ekranie. Wybuchowa i pędząca w szalonym tempie do przodu rewolucja, która potrafi i oszołomić zmysły, i zagrać na emocjach.

Trudno opisać "Legion", nie używając przy tym wielkich słów, ale to serial, który zasługuje tylko na takie – pozycja obowiązkowa, pokazująca, że miejsce współczesnych innowatorów jest w telewizji. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9