Najbardziej romantyczne seriale - walentynkowy top 15

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Melodramaty, telenowele, młodzieżowe opery mydlane, kultowe sitcomy, ale także nowe szalone komedie, pewien debiutujący serial Marvela i jeden genialny odcinek "Black Mirror". To wszystko i jeszcze więcej polecamy na walentynki!

"Poldark"

"Poldark" (Fot. BBC)

"Poldark" (Fot. BBC)


Zaczynamy od oczywistej oczywistości: "Poldark" telewizji BBC to melodramat kostiumowy w najlepszym wydaniu. Rzecz się dzieje pod koniec XVIII wieku w przecudnej Kornwalii. Szlachetny, ale i temperamentny Ross Poldark (Aidan Turner) powraca z wojny w Ameryce do domu, by dowiedzieć się, że jego ojciec nie żyje, rodzinna posiadłość posiadła w ruinę, a ukochana Elizabeth (Heida Reed) zaręczyła się z jego kuzynem. Dzielny Ross jednak się nie poddaje, tylko zdejmuje koszulę i zabiera się do pracy, a łaskawy los szybko przynosi mu nagrodę w postaci prawdziwej miłości.

Nasz wspaniały szlachcic spotyka młodą wieśniaczkę Demelzę (Eleanor Tomlinson), która z brzydkiego kaczątka szybko wyrośnie na wspaniałego łabędzia i podbije jego serce (a przy okazji także serca widzów). Ross i Demelza to jedna z najpiękniejszych serialowych par - on doskonale wygląda z rozwianym włosem, ona prezentuje się wspaniale w zieleni, a kiedy są razem, iskry dosłownie latają w powietrzu.

poldark4567

Ponieważ jednak "Poldark" to melodramat, ich proste i szczęśliwe życie we dwoje ciągle coś przerywa - a to jakaś niespodziewana tragedia, a to nieporozumienie, a to ostra kłótnia, która ma daleko idące konsekwencje. Dość powiedzieć, że na przestrzeni dwóch sezonów trójkąt z Elizabeth wciąż był rozwijany, a zarówno Rossowi, jak i jego rudowłosej małżonce zdarzało się podejmować wątpliwe decyzje, które kończyły się burzami emocjonalnymi.

Romansów w "Poldarku" jest więcej, ale to Ross i Demelza cały czas zajmują należne im centralne miejsce najpiękniejszej serialowej pary. Aż trudno uwierzyć, że serial znajduje jeszcze czas na wątki społeczne, intrygi związane z prowadzoną przez Rossa kopalnią i perypetie innych bohaterów, włącznie z okolicznymi wieśniakami. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
REKLAMA