Najbardziej romantyczne seriale - walentynkowy top 15

"Outlander" (Fot. Starz)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

"Gdzie pachną stokrotki"

"Gdzie pachną stokrotki" (Fot. ABC)

"Gdzie pachną stokrotki" (Fot. ABC)


"Gdzie pachną stokrotki" to pomysłowa mieszanka komedii i kryminału, utrzymana w konwencji mrocznej bajki, a poza tym kolorowa, ekscentryczna i przede wszystkim niesamowicie romantyczna. W centrum całej historii mamy bowiem nietypową parę: on, Ned, jest cukiernikiem, który potrafi ożywiać zmarłych za pomocą dotyku. Ona, dziewczyna o imieniu Chuck, to jego miłość jeszcze z dzieciństwa, która poniosła tragiczną śmierć i którą on swoim dotykiem przywrócił do życia. Niestety, dar Neda to jednocześnie przekleństwo - jeśli kiedykolwiek znów dotknie swoją ukochaną, ta padnie trupem i już nigdy nie zmartwychwstanie.

ned567

A ponieważ ci dwoje praktycznie zamieszkują razem - w kolorowym mieszkaniu nad cukiernią Słodka Dziurka - i są tylko ludźmi, prowadzi to do szeregu komicznych sytuacji, w których grający główne role Lee Pace i Anna Friel wypadają zaskakująco naturalnie, lekko i wdzięcznie. Jak gdyby bycie odrealnioną parą żyjącą w swojej własnej bajce było ich drugim "ja".

Serial umiejętnie podtrzymywał napięcie między nimi, nie szczędząc widzów uroczych momentów, w których ta dwójka wynajdowała sposoby, żeby być blisko siebie, nie dotykając się. Bardziej romantyczną historię trudno sobie wyobrazić! [Marta Wawrzyn]

pushing56

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15