Nasz top 12: Najlepsze serialowe duety policjantów

"Brooklyn 9-9" (Fot. NBC)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Z okazji debiutu "Brooklyn 9-9" w Comedy Central (w środę o godz. 22:00) zapraszamy na przegląd serialowych par policjantów. Od tych absurdalnie zabawnych aż po najpoważniejszych na świecie!

Jake Peralta i Raymond Holt - "Brooklyn 9-9"

Przegląd zaczynamy od komediowego duetu, którego perypetie będziecie teraz mogli obejrzeć od początku w polskiej telewizji. "Brooklyn 9-9" startuje w Comedy Central w środę 15 lutego o godz. 22:00, a duet Holt/Peralta to jeden z najważniejszych powodów, dla których serial warto oglądać.

Nowojorski 99. posterunek na pierwszy rzut oka wygląda jak nasz polski 13. posterunek. Gdy pojawia się nowy szef, kapitan Holt (Andre Braugher), detektyw Jake Peralta (Andy Samberg) wydaje się mieć poważne powody do niepokoju. Posterunek, na którym pracuje gromadka największych oryginałów od czasu "Parks and Recreation" i "The Office", przypomina plac zabaw, a Peralta jest największym rozrabiaką.

peralta024

Kiedy więc rządy obejmuje sztywny, zasadniczy, stroniący od uśmiechu kapitan, te piękne czasy powinny się skończyć, zastąpione przez erę garniturów, krawatów i punktualnego przychodzenia do pracy. Ale ten koszmar nigdy nie nadchodzi, obu panom udaje się pozostać sobą i jednocześnie nie pozabijać się nawzajem, a z czasem pojawia się w ich relacji wzajemny szacunek. Oczywiście to nie oznacza, że Jake całkiem zrezygnuje z głupich żartów, a kapitan wrzuci na luz... To się nigdy nie stanie, dozwolone są co najwyżej odstępstwa od reguły raz na jakiś czas.

homies456

Cały urok tego duetu, który współpracuje ze sobą już od czterech sezonów, opiera się na przeciwieństwie. Andy Samberg, który jest prawdziwym komediowym królem "Brooklyn 9-9", może w pełni zaprezentować swój chłopięcy urok w tysiącach iście slapstickowych gagów, zaś to, co robi Andre Braugher, to klasyczny deadpan, czyli mówienie absurdalnie śmiesznych rzeczy ze śmiertelnie poważną miną. W parodii policyjnych procedurali, którą jest "Brooklyn 9-9", taki duet sprawdza się znacznie lepiej niż zły glina i dobry glina. Choć ta zabawa oczywiście też jest temu wdzięcznemu sitcomowi dobrze znana. [Marta Wawrzyn]

peralta456

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA