ShowMax już w Polsce! Jakie są ceny? Jak wygląda serialowa oferta? Co jest dostępne po polsku?

ShowMax (Fot. Serialowa)

Do naszego kraju zawitał ShowMax – kolejna duża platforma streamingowa – i już na początku ma w swojej ofercie kilka bardzo miłych serialowych niespodzianek.

ShowMax docelowo ma stanowić poważną konkurencję dla Netfliksa i choć na razie trudno zestawiać ze sobą obydwie oferty, nie da się ukryć, że początki nowego serwisu wyglądają znacznie bardziej obiecująco, niż to było w przypadku amerykańskiego giganta. Wystarczy wspomnieć, że zarówno strona, jak i aplikacja mobilna są w pełni spolszczone i przejrzyste, a znalezienie potrzebnych informacji nie sprawia żadnego problemu.

Wgłębiając się w szczegóły, otrzymujemy potwierdzenie niskiej ceny za abonament. Ten jest tylko jednego rodzaju i kosztuje 19,90 zł miesięcznie. W jego ramach otrzymujemy pełny dostęp do całej biblioteki serwisu oraz możliwość rejestracji do 5 urządzeń, na których będziemy go używać – jednocześnie można oglądać treści na dwóch aktywnych urządzeniach. Jest także opcja oglądania offline, po wcześniejszym pobraniu materiałów. ShowMax oferuje darmowy, 14-dniowy okres próbny, po którym można bezpłatnie anulować subskrypcję. Jeśli tego nie zrobimy, automatycznie zostanie naliczona płatność – kartą kredytową lub PayPalem, istnieje także możliwość dodania opłaty do rachunku za telefon. Z korzystania z serwisu można w każdym momencie zrezygnować.

Co się natomiast tyczy samych treści, to rzuca się w oczy oferta filmowa, bo oprócz hollywoodzkich hitów dostępnych także choćby w Netfliksie (m.in. "Indiana Jones" czy "Mission: Impossible"), ShowMax ma sporo polskich produkcji (ponad 70). A wśród nich nie tylko głośne filmy z ostatnich lat, ale i porcja klasyki, od "Rejsu" po "Trzy kolory". Wiadomo również, że w serwisie pojawiać się będą premierowe odcinki satyrycznego "Ucha Prezesa". Wszystkich w ciągu roku ma być 20, nowe w każdy czwartek. Znajdziemy tu również krótkometrażowy "Czerwony punkt" Patryka Vegi z Ewanem McGregorem, a Showmax nie zamierza na tym poprzestać w inwestowaniu w polskie produkcje. Już teraz zapowiedziano etiudę Wojtka Smarzowskiego – "Ksiądz" zadebiutuje 22 marca.

Nas oczywiście najbardziej interesuje oferta serialowa, w której znajdziemy 63 tytuły, w tym takie, których w Polsce do tej pory w ogóle nie było. "Incorporated", "Eyewitness", "London Spy" czy "Madam Secretary" to tytuły, których próżno szukać w innych miejscach. Cieszy obecność seriali Showtime – są m.in. trzy sezony "The Affair" i "Billions" - czy takich, których brakuje w ofercie konkurencji, jak "Deadwood", Downton Abbey", "Ripper Street" albo "Fargo" (1. sezon). Coś dla siebie znajdą także miłośnicy dokumentów, bo sporo tu produkcji BBC.

Na ten moment lista seriali w ShowMaksie to 63 tytuły, co nie jest może liczbą powalającą na kolana, ale mamy nadzieję, że będzie się ona stopniowo zwiększać. Na duży plus trzeba platformie policzyć brak tzw. "miękkiego startu" – to nie jest tylko otwarcie zasobów na Polskę, jak to miało miejsce w przypadku Netfliksa i Amazona, ale w pełni poważne włączenie się do rywalizacji o nowych klientów. Za dowód, że traktuje się nas serio, niech służy pozornie banalna kwestia spolszczenia seriali obecnych w ofercie. Wszystkie tytuły dostępne w ShowMaksie posiadają polską ścieżkę dźwiękową bądź napisy, a przypomnijcie sobie, jakie były (i są) z tym problemy w przypadku konkurencji.

Pełna lista dostępnych w tej chwili w ShowMaksie seriali prezentuje się następująco:

"Aftermath"
"Billions"
"Bitwa o ciężką wodę"
"Braterstwo"
"Brytyjskie fabryki"
"Burdel"
"Californication"
"Cała prawda o Wikingach"
"Channel Zero"
"Co zrobić z życiem?"
"Deadwood"
"Dexter"
"Downton Abbey"
"Dr House"
"Dzicy, zwierzęta i ja"
"Dziewięć najważniejszych miesięcy"
"Dzikie sieroty"
"Ekstremalne wyzwanie"
"Extant"
"Eyewitness"
"Fargo"
"Goryle i ja"
"Happyish"
"House of Lies"
"Incorporated"
"Jak pozostać młodym"
"Jedzenie przyszłości"
"Karny Batalion"
"Konwój PQ-17"
"Kulaj się, Ziemio!"
"Limitless"
"London Spy"
"Luther"
"Madam Secretary"
"Nasz dziwaczny świat"
"New Blood"
"Nurse Jackie"
"Oskarżeni"
"Parade's End"
"Prey"
"Przetrwałem zabójczą pogodę"
"Przeznaczeni"
"Reign"
"Ringer"
"Ripper Street"
"Rodzina Borgiów"
"Satisfaction"
"Scorpion"
"Shades of Blue"
"Siły specjalne: Czas w piekle"
"Stan Lee's Lucky Man"
"Tajne akta nazistów"
"The 4400"
"The Affair"
"Ucho Prezesa"
"Unforgotten"
"War & Peace"
"Welcome to Sweden"
"Wyspa Harpera"
"Z pamiętnika położnej"
"Zabójca znad Green River"
"Zwierzęcy rodzice"
"Żona idealna"

Zapraszamy do testowania serwisu ShowMax. Pierwsze 14 dni za darmo >>>

REKLAMA