Elisabeth Moss rozpada się niczym chińska lalka na plakacie 2. sezonu "Top of the Lake"

"Top of the Lake" (Fot. BBC)

Jeden z najbardziej klimatycznych telewizyjnych kryminałów powróci w tym roku. Nowy sezon nosi podtytuł "China Doll" - i to właśnie do tego nawiązuje plakat wypuszczony przez BBC.

"Top of the Lake: China Girl" to druga odsłona miniserialu Jane Campion, który przyniósł grającej główną rolę Elisabeth Moss Złoty Glob. Aktorka ponownie pojawi się w roli det. Robin Griffin, ale zmieni się obsada drugoplanowa, a także miejsce akcji - z Nowej Zelandii przeniesiemy się do Australii.

Od wydarzeń z 1. sezonu upłyną aż cztery lata. Na plaży w Sydney pojawia się niezidentyfikowane ciało dziewczynki azjatyckiego pochodzenia. Robin odkrywa, że "chińska dziewczynka" nie utonęła przez przypadek, tylko została zabita.

2. sezon "Top of the Lake" napisała Jane Campion wraz z Gerardem Lee. Do obsady dołączyły Gwendoline Christie (Brienne z "Gry o tron"), Nicole Kidman, a także córka Jane Campion, Alice Englert. Premiera zaplanowana jest na 2017 rok, a na razie serwis "Radio Times" wypuścił plakat z rozpadającą się porcelanową det. Griffin.

topofthelake-4567

REKLAMA