7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Tilda Swinton najczęściej typowana na nowego Doktora Who. Kit Harington w nowym serialu BBC. J.J. Abrams i Stephen King tworzą kolejny serial dla Hulu. A oprócz tego "Wielkie kłamstewka", "The Last Man on Earth" i nie tylko.

1. Tilda Swinton najczęściej typowana na nowego Doktora Who. W tym roku TARDIS znów opustoszeje, bo Peter Capaldi odchodzi z "Doktora Who". Według brytyjskich bukmacherów największe szanse na przejęcie tej roli ma Tilda Swinton. Wśród faworytów znajdują się także Ben Whishaw i Olivia Colman. Te typy oczywiście są oparte raczej na spekulacjach internetowych niż przeciekach z BBC, ale należy pamiętać, że Peter Capaldi ostatnio też był faworytem bukmacherów i faktycznie został Doktorem.

2. Kit Harington w nowym serialu BBC. Kit Harington, a także Mark Gatiss, Liv Tyler i Peter Mullan pojawią się w nowym serialu BBC, opowiadającym o spisku prochowym z 1605 roku. Spiskowcy planowali wysadzić w powietrze Izbę Lordów i zabić wszystkich ważnych ludzi w państwie, włącznie z królem Anglii. "Twarzą spisku" do dziś jest Guy Fawkes, ale tak naprawdę mózgiem operacji był Robert Catesby, o którym opowie serial BBC. Zagra go Harington.

3. J.J. Abrams i Stephen King tworzą kolejny serial dla Hulu. Tym razem padło na "Castle Rock". Pierwszy teaser już się pojawił.

4. Amazon zamawia antologię Bryana Cranstona i Rona Moore'a. Serial nazywa się "Philip K. Dick's Electric Dreams" i jest oparty na opowiadaniach popularnego pisarza. W planach jest 10 odcinków, z których każdy będzie odrębną całością. Oprócz Amazona w produkcję zaangażowany jest brytyjska telewizja Channel 4, której zawdzięczamy "Black Mirror".

5. IFC zamawia nowy serial komediowy. "Living with Yourself" to nowa komedia, której twórcą jest Tim Greenberg, producent "Daily Show". Bohaterem będzie wypalony facet, który czuje, że osiągnął impas zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Zaczyna więc pracować nad sobą, by stać się lepszym człowiekiem, a kiedy już udaje mu się to osiągać, odkrywa, że ta jego nowa wersja jest jego największym wrogiem.

6. Miniserial "Wielkie kłamstewka" dziś wieczorem w HBO Polska. O godz. 20:10 w HBO (i już teraz w HBO GO) możecie obejrzeć pierwszy odcinek miniserialu "Wielkie kłamstewka" z Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Shailene Woodley i Laurą Dern w obsadzie. Naszą przedpremierową recenzję bez fabularnych spoilerów znajdziecie tutaj.

7. Kristen Wiig tańczy w zapowiedzi "The Last Man on Earth". Serial wraca 5 marca.