"Fargo" zabiło św. Mikołaja! Pierwszy teaser 3. sezonu

"Fargo" (Fot. FX)

0

"Fargo" wraca w kwietniu, czas więc spuścić powietrze z dmuchanego św. Mikołaja. Ale lubujący się w czarnym humorze serial oczywiście nie mógł zrobić tego w zwyczajny sposób.

Wiemy już, że "Fargo" wróci z 3. sezonem 19 kwietnia. Tym zostaniemy zabrani do prowincjonalnej Minnesoty z 2010 roku, a dwóch głównych bohaterów zagra jeden aktor - Ewan McGregor. Oficjalny opis jest odjechany i niewątpliwie ma w sobie ducha poprzednich odsłon "Fargo".

Osadzony w 2010 roku 3. sezon "Fargo" opowiada o losach Emmita i jego odrobinę młodszego brata Raya Stussy'ego (obu gra Ewan McGregor). Emmit, zwany Parkingowym Królem Minnesoty, uważa się za symbol sukcesu w amerykańskim stylu, podczas gdy historia Raya to raczej ostrzeżenie. Od zawsze żyjący w cieniu swojego odnoszącego sukcesy brata Ray jest łysiejącym kuratorem z okrągłym brzuchem i szczapą, która została z jego ręki - i wini za to swojego brata. Rywalizacja tego rodzeństwa schodzi na pokręconą ścieżkę, która rozpoczyna się od kradzieży kieszonkowej i prowadzi do morderstwa, gangsterów i ostrej zawodowej gry w brydża.

Carrie Coon wciela się w Glorię Burgle, wytrwałą szefową lokalnego departamentu policji. Gloria jest świeżo rozwiedzioną matką, która próbuje zrozumieć nowy świat wokół niej, gdzie ludzie mają bardziej intymne relacje ze swoimi telefonami niż ludźmi dookoła. Mary Elizabeth Winstead gra dziewczynę Raya, Nikki Swango, sprytną i uwodzicielską osóbkę znajdującą się pod dozorem sądowym, która z pasją podchodzi do brydża. David Thewlis pojawi się jako V.M. Vargas, tajemniczy samotnik i prawdziwy kapitalista, którego szefowie chcą partnerstwa z Emmitem, niezależnie od tego, czy Parkingowemu Królowi podoba się to, czy nie.

Tyle opisu, teraz pora na mordowanie Mikołaja. Dmuchanego co prawda, ale wrażenie jest takie, jakby był całkiem żywy. W końcu to "Fargo"!