Najbardziej niebezpieczny człowiek we wszechświecie i dziewczyna o imieniu Bill. Zwiastun "Doktora Who"

"Doktor Who" (Fot. BBC)

0

Nowa towarzyszka Doktora Who z dużym entuzjazmem podchodzi do czekających ją przygód - nawet jeśli ją to zabije. Zobaczcie nową zapowiedź 10. sezonu produkcji BBC.

W 10. sezonie "Doktora Who" znów czeka nas duża zmiana, bo do opuszczonego przez Clarę Władcy Czasu dołączy nowa towarzyszka, Bill, którą będzie grać Pearl Mackie. Zwiastun wypuszczony przez BBC America skupia się właśnie na niej i jej odczuciach w stosunku do Doktora. A te są całkiem interesujące, bo dziewczyna podchodzi do swojego nowego życia z wielkim entuzjazmem, choć wie, że różnie może się to dla niej skończyć.

- Kiedy go spotykasz po raz pierwszy, jest zabawny. Za drugim razem jest niesamowity! Za trzecim razem zdajesz sobie sprawę, że to najbardziej niebezpieczny człowiek we wszechświecie. Mówi, że jest człowiekiem pokoju, ale kroczy pośród wojny. Przeżywam najlepszy okres mojego życia i za nic bym tego nie przegapiła. Nawet jeśli mnie to zabije - mówi Bill w zwiastunie.

Oprócz Bill w klipie pojawia się Nardole (Matt Lucas), którego widzieliśmy w odcinku świątecznym. Cała trójka idzie szybko przez pomieszczenie, które wygląda na bibliotekę, a na każdym kroku towarzyszy im wielki chaos. Ot, kolejny dzień z życia Doktora i jego znajomych.

"Doktor Who" wraca 15 kwietnia z 10. sezonem. To ostatni sezon zarówno dla grającego główną rolę Petera Capaldiego, jak i showrunnera Stevena Moffata. Nie wiemy, kto będzie nowym Doktorem, ale wiadomo już, że produkcję serialu od 11. sezonu poprowadzi Chris Chibnall ("Broadchurch").