Tym razem same hity! Nasze podsumowanie tygodnia

"Wielkie kłamstewka" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8

To był rewelacyjny tydzień. Premierę miały wypełnione gwiazdami "Wielkie kłamstewka" i spin-off "Żony idealnej". Znakomity odcinek zaliczyło "This Is Us", znów świetne były "Dziewczyny", a "Homeland" przypomniał, co potrafi. I na tym nie koniec!

HIT TYGODNIA: Ktoś nam zwrócił "Żonę idealną" – udany start "The Good Fight"

"The Good Fight" (Fot. CBS)

"The Good Fight" (Fot. CBS)


Niewiele spin-offów popularnych serii stanowi naprawdę dobry pomysł. W tym przypadku mieliśmy jednak dobre przeczucia od samego początku, bo jeśli ktoś w "Żonie idealnej" naprawdę zasługiwał na granie pierwszych skrzypiec oprócz Alicii Florrick, to zdecydowanie była to Diane Lockhart. Bohaterka grana przez Christine Baranski jak mało kto pasuje do głównej roli, co potwierdza w "The Good Fight" praktycznie z miejsca, a na niej zalety serialu się bynajmniej nie kończą.

Bo nowa historia osadzona w dobrze nam znanym świecie, to właściwie kontynuacja tego, co świetnie funkcjonowało przez siedem sezonów "Żony idealnej", tylko z odświeżoną obsadą uzupełnioną o kilka nowych twarzy. Strzałem w dziesiątkę było zatrudnienie Rose Leslie, której Maia pasuje do tej rzeczywistości jak mało kto, świetnie wypada również awansowana do większej roli Cush Jumbo. Cieszą powroty znajomych postaci, intrygują te, które dopiero poznaliśmy – naprawdę wszystko tutaj znajduje się dokładnie w tym miejscu, w którym powinno.

A nade wszystko, "The Good Fight" przywołuje ducha i atmosferę swojego poprzednika, nie atakując nas nachalnie ciągłymi porównaniami. To zdecydowanie nowa historia, ale świadoma dziedzictwa, które dźwiga na swoich barkach. Wiele wskazuje na to, że nie tylko się pod nim nie ugnie, ale będzie go, ku naszej radości, z dumą nosić przez jakiś czas. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8
REKLAMA