"Five Came Back". Legendy Hollywood i II wojna światowa w trailerze niezwykłego dokumentu Netfliksa

"Five Came Back" (Fot. Netflix)

0

Oto dokument, jakiego jeszcze nie było - pięciu współczesnych reżyserów opowie o pięciu wielkich filmowcach, którzy pojechali relacjonować II wojnę światową. Narratorką będzie Meryl Streep.

"Five Came Back" to nowy serial dokumentalny Netfliksa, który jest adaptacją powieści "Five Came Back: A Story of Hollywood and the Second World War" Marka Harrisa. Na ekranie pojawią się Steven Spielberg, Francis Ford Coppola, Guillermo del Toro, Paul Greengrass i Lawrence Kasdan, którzy opowiedzą nam o tym, jak Hollywood wpłynęło na II wojnę światową i jak II wojna światowa zmieniła Hollywood.

Bohaterami będzie piątka filmowców – John Ford, William Wyler, John Huston, Frank Capra i George Stevens – którzy pojechali w 1940 roku relacjonować II wojnę światową. Wyjazdy były organizowane przez armię i miały na celu podbudowanie morale narodu amerykańskiego. Reżyserzy wypuszczali filmy dokumentalne, które były pokazywane w kinach w całym kraju i których celem było nie tyle zdawanie obiektywnej relacji z tego, co się działo na frontach, ile przekonywanie Amerykanów, że warto się w to angażować.

Piątka legendarnych reżyserów naprawdę pojechała na front - oglądali na żywo bitwy, bombardowanie miast i sceny, które wyglądały jak początek końca zachodniej cywilizacji. Składające się z trzech części "Five Came Back" będzie zawierać fragmenty ich dokumentów, które komentować będzie współczesna piątka reżyserów. Narratorką jest Meryl Streep, a całość wyreżyserował Laurent Bouzereau.