Co się dzieje w głowie seryjnego mordercy? Zwiastun netfliksowego serialu "Mindhunter" Davida Finchera

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

W październiku 2017 na Netfliksie zadebiutuje serial "Mindhunter", opowiadający o agentach FBI wnikających w umysły seryjnych morderców. Wśród producentów znajduje się David Fincher.

Netflix wypuścił dziś pierwszą zapowiedź "Mindhunter". To nowy serial produkowany przez Davida Finchera i Charlize Theron, oparty na książce non-fiction "Mind Hunter: Inside the FBI's Elite Serial Crime Unit" z 1996 roku. Jednym z jej autorów jest John Douglas, były agent specjalny, który zajmował się tworzeniem profili seryjnych morderców. Douglas to postać, którą fani seriali kojarzą, nawet jeśli tego nie wiedzą - to on był inspiracją dla twórców postaci Willa Grahama z "Hannibala" i Jasona Gideona z "Criminal Minds".

Fabuła serialu Netfliksa została osadzona w 1979 roku. Wszystko kręcić się będzie wokół dwóch agentów FBI, którym w rozwiązywaniu spraw pomagały rozmowy z seryjnymi mordercami przebywającymi w więzieniach. Zagrają ich Jonathan Groff i Holt McCallany, zaś główną rolę kobiecą dostała Anna Torv.

Premiera została zapowiedziana na październik.

REKLAMA