7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Grace and Frankie" (Fot. Netflix)

Twórca "Mad Men" zrobi nietypowy serial o rosyjskich Romanowach. Alexander Siddig czarnym charakterem w "Gotham". Amazon wypuszcza kolejnych 5 pilotów. A oprócz tego "Grace and Frankie", "Marvel's The Inhumans" i nie tylko.

1. Twórca "Mad Men" zrobi serial o rosyjskich Romanowach. Matthew Weiner tworzy dla Amazona serial "The Romanoffs". Co ciekawe, będzie on osadzony we współczesności, a bohaterami będą ludzie, którzy wierzą, że są potomkami carskiej dynastii. 1. sezon będzie składał się z 8 odcinków, z których każdy opowie historię innej osoby (czyli będzie to antologia, jak "Black Mirror"). Jak mówi Weiner, nie wiadomo, co się stało z Romanowami ani kto teraz może być Romanowem, więc dla niego to dobra okazja, żeby opowiedzieć o tym, jak wszyscy kwestionujemy to, kim jesteśmy, i co mówimy innym na ten temat. Budżet serialu to 50 mln dolarów. Weiner wyreżyseruje wszystkie odcinki, a w ekipie scenarzystów i producentów znajdują się osoby związane z "Mad Men". Serial powinien być gotowy na przyszłą wiosnę, a jesienią ma się ukazać powieść Weinera, "Heather, the Totality".

2. Zwiastun 3. sezonu "Grace and Frankie". Serial wraca 24 marca.

3. Michael Gaston z awansem w "The Man in the High Castle". Michael Gaston, który w serialu Amazona wciela się w Marka Sampsona, będzie w stałej obsadzie od 3. sezonu.

4. Alexander Siddig czarnym charakterem w "Gotham". Znany z "Gry o tron" Alexander Siddig pojawi się w "Gotham" jako Ra's Al Ghul.

5. Kolejne nowe twarze w obsadzie "Marvel's The Inhumans". Do obsady nowego serialu ABC i Marvela dołączyła Serinda Swan, która wcieli się w Medusę, małżonkę i najwierniejszą doradczynię Black Bolta. Z kolei Ken Leung zagra w Karnaka, kuzyna Black Bolta.

6. Oliver Hudson w nowej komedii Emily Kapnek. Oliver Hudson zagra męża Jenny Fischer w pilocie komedii "Splitting Up Together" od twórczyni "Suburgatory".

7. Nowe piloty od Amazona jeszcze w marcu. 17 marca zadebiutuje 5 nowych pilotów Amazona. Będzie wśród nich "The Marvelous Mrs. Maisel", czyli nowy serial twórczyni "Gilmore Girls", w którym Rachel Brosnahan zagra komiczkę z lat 50. Będzie także serial science fiction "Oasis", w którym Richard Madden z "Gry o tron" wcieli się w księdza w kosmosie, superbohaterska komedia "The Legend of Master Legend" z Johnem Hawkesem, osadzona w latach 80. satyra "Budding Prospects" z Willem Sasso" i trawką w rolach głównych, a także serial animowany dla dorosłych "The New V.I.P.'s" z Benem Schwartzem.

Na zdjęciach kolejno "Budding Prospects", "The Legend of Master Legend", "The Marvelous Mrs. Maisel" i "Oasis".

UM6A2931.CR2

_L1A6081.dng

101216MMM_0213.ARW

SNT_DAY_20_EPS_1_0764.ARW

REKLAMA