"SS-GB", "The Kettering Incident" i nie tylko. Seriale, które pojawiły się dziś w serwisie ShowMax

"SS-GB" (Fot. BBC)

0

Na polskim ShowMaksie co piątek mają pojawiać się nowe produkcje, zaczynają się też premiery seriali zaraz po ich światowych debiutach. Oto tytuły, które są dostępne od dziś.

Polski ShowMax zaczyna rosnąć i wzbogacać się o nowe seriale. Tydzień temu pojawił się 2. sezon "Fargo", a także "Firma", "Intruders", "The Game" i dwa sezony "Jericho". Dzisiaj baza została uzupełniona o kolejne seriale. Jest wśród nich "The Kettering Incident", "Muszkieterowie" (sezon 1-3), 2. sezon serialu komediowego "Welcome to Sweden" i dwa pierwsze odcinki brytyjskiej produkcji "SS-GB" (trzeci ma być dostępny w poniedziałek 6 marca, zaraz po brytyjskiej premierze). Poza tym ShowMax zapowiada, że wkrótce zadebiutuje 2. sezon "Billions".

Co oprócz tego? Filmy "Les Misérables. Nędznicy" i "Fru!" dla dzieci, a także trzy dokumenty: "Camp X - Pierwsza szkoła agentów", "Zwierzęce mamy" ("Animal Mums") i "Naznaczeni przez Auschwitz" ("Touched by Auschwitz"). A do tego jeszcze serial dla dzieci "Baranek Shaun" ("Shaun the Sheep").

Zapraszamy do testowania serwisu ShowMax. Pierwsze 14 dni za darmo >>>

Wróćmy jednak do produkcji dla dorosłych widzów, bo te prezentują się coraz bardziej interesująco. "SS-GB" to nowy serial kostiumowy BBC utrzymany w stylistyce filmu noir. Oparta na książce Lena Deightona 5-odcinkowa miniseria prezentuje historię alternatywną, opartą na scenariuszu, w którym naziści wygrywają Bitwę o Anglię i przejmują władzę na Wyspach. Pośród historycznej zawieruchy detektyw Scotland Yardu Douglas Archer (Sam Riley) rozwiązuje sprawę morderstwa, lawirując pomiędzy okupantami a ruchem oporu, i przeżywa perypetie miłosne na zmianę z dwiema pięknymi paniami, granymi przez Maeve Dermody i Kate Bosworth. A wszystko to w mrocznej, stylowej otoczce rodem ze starego filmu. Nasza recenzję znajdziecie tutaj.

O australijskim "The Kettering Incident" pisaliśmy w Serialowej alternatywie. To serial kryminalny osadzony w dalekiej Tasmanii, w którym główną rolę gra znana z "Nocnego recepcjonisty" Elizabeth Debicki. Wspaniała przyroda i spowijające wyspę mgły to idealna sceneria do opowiedzenia klimatycznej historii z tajemniczym zniknięciem w roli głównej. W serialu widać inspiracje nie tylko "Twin Peaks", ale także "Z Archiwum X", a atmosfera opowieści momentami bardzo mocno zbliża się do konwencji mrocznego realizmu magicznego.

"Muszkieterów" pewnie nieźle kojarzycie - to serial BBC, emitowany od 2014 do 2016 roku, który na nowo opowiedział historię znaną z powieści Aleksandra Dumasa. Główne role zagrali Tom Burke, Santiago Cabrera i Howard Charles, a w kardynała Richelieu wcielił się Peter Capaldi - Doktor Who we własnej osobie.

Do tego dochodzi 2. sezon komedii "Welcome to Sweden", która była emitowana jednocześnie w NBC i szwedzkiej telewizji. Greg Poehler gra tutaj Amerykanina, który rzuca pracę i przeprowadza się do Szwecji, do swojej dziewczyny (Josephine Bornebusch). To zaś prowadzi do serii podanych z dużym wdziękiem gagów opartych na różnicach kulturowych. W serialu gościnnie pojawia się Amy Poehler - sławniejsza siostra Grega - która gra wyjątkowo okropną wersję samej siebie.