Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Tabu" (Fot. BBC)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Finał "Tabu", najbardziej odjechany odcinek "Legionu", powrót "Broadchurch", coraz bardziej wciągające "Wielkie kłamstewka" - za nami świetny tydzień i to widać w naszych hitach (choć jeden kit też się trafił).

HIT TYGODNIA: Butelkowy odcinek "Dziewczyn" z Matthew Rhysem

"Dziewczyny" (Fot. HBO)

"Dziewczyny" (Fot. HBO)


Kiedyś Hannah Horvath spędziła dzień z facetem o aparycji Patricka Wilsona i na koniec wyniosła mu śmieci, teraz przyszła kolej na Matthew Rhysa, którego dobrze znamy z "The Americans". I na którego będziemy pewnie inaczej patrzeć, po tym jak zagrał tego obślizgłego typa w "Dziewczynach".

"American Bitch" był odcinkiem o tyle ciekawym, że toczył się przez większość czasu w jednym pomieszczeniu i składał się z długiej rozmowy Hanny i sławnego pisarza, którego kilka różnych dziewczyn oskarżyło o zmuszanie do seksu. Pół godziny to dość czasu, aby zaprezentować uczciwie jego wersję zdarzeń, ich wersję zdarzeń i dać publice samodzielnie dojść do wniosku, że nawet jeśli dziewczyna komuś robi loda, to nie znaczy, że jest to jej spełnieniem marzeń.

Debata początkującej pisarki z facetem, którym ona kiedyś - przynajmniej pod pewnymi względami - chciałaby być, była o tyle interesująca, że nie sprowadziła się do abstrakcji. Ci dwoje rzeczywiście złapali jakąś nić porozumienia i to właśnie jemu Hannah powiedziała, że chciałaby pisać historie, które sprawią, iż ludzie będą czuć się mniej samotni niż ona kiedyś. I kiedy tak rozmawiali niemal jak dwoje starych przyjaciół, pojawiła się pewna niestosowna propozycja.

Choć "American Bitch" nie powiedział nam niczego, czego byśmy nie wiedzieli o mężczyznach wykorzystujących swoją pozycję do sypiania z młodymi kobietami, oglądało się go świetnie. Lena Dunham po mistrzowsku rozłożyła wszystkie akcenty i na koniec dokonała jakże potrzebnej egzekucji na facecie, któremu nawet kubek z kawą wyznaje miłość. A na Matthew Rhysa, słowo daję, nie będę już w stanie patrzeć tak jak wcześniej. [Marta Wawrzyn]

girls-rhys456

1 2 3 4 5 6 7 8 9
REKLAMA