Pojawił się pierwszy teaser 7. sezonu "Gry o tron". Jeśli przyjrzycie się uważnie, jedna rzecz Was zaskoczy

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

HBO pokazało króciutki teaser powrotu "Gry o tron" z ręką trzymającą dobrze znany miecz. I bardzo możliwe, że właśnie poznaliśmy całkiem duży spoiler.

Na pierwszy rzut oka teaser 7. sezonu "Gry o tron", który pokazało HBO, to nic szczególnego. Ot, ręka trzymająca miecz z valyriańskiej stali i informacja, że produkcja właśnie trwa. Jeśli przyjrzycie się uważniej, zauważycie, że ten miecz to Wierny Przysiędze (Oathkeeper). W jego posiadaniu powinna być aktualnie Brienne z Tarthu (Gwendoline Christie), która otrzymała go od Jaimego Lannister (Nikolaj Coster-Waldau).

Po tym jak ta dzielna bohaterka wypełniła swoją misję związaną z zapewnieniem bezpieczeństwa Sansie (Sophie Turner), chciała zwrócić miecz Jaimemu, ten jednak nie przyjął go z powrotem. "Jest twój. Zawsze będzie twój" - powiedział wtedy. Ale czy rzeczywiście miecz wciąż należy do niej?

The Huggington Post radzi, żebyśmy przyjrzeli się uważnie ręce, która trzyma Wiernego Przysiędze. Jak wygląda ręka Gwendoline Christe, możecie zobaczyć tutaj. Ta ręka, która pojawia się w teaserze, na pewno nie należy do niej.

Pytanie, czy to ma znaczenie, w końcu to tylko teaser. Być może HBO chciało pokazać sam miecz - a być może właśnie zwrócono nam uwagę, że historia Brienne dobiega końca i ktoś inny obejmie w posiadanie Wiernego Przysiędze. Istnieje fanowska teoria, która mówi, że Brienne w książkach George'a R.R. Martina została potajemnie zabita przez Lady Stoneheart - nowe wcielenie Catelyn Stark. Może to jest jakiś trop?