"Jej historia jest naszą historią". Nowy zwiastun przedstawia główną bohaterkę "Opowieści podręcznej"

"The Handmaid's Tale" (Fot. Hulu)

0

Jak wyglądało życie Offred z "Opowieści podręcznej", zanim została maszyną do rodzenia? Nowy zwiastun serialu Hulu nie pozostawia wątpliwości, że twórcy nie będą unikać porównań do współczesności.

26 kwietnia Hulu wypuści serial "The Handmaid's Tale" z Elisabeth Moss w roli głównej. To ekranizacja powieści science fiction Margaret Atwood, znanej w Polsce pod tytułem "Opowieść podręcznej". Osadzona w niedalekiej przyszłości historia skupia się na losach Offred, żyjącej w dyktaturze wojskowo-religijnej, która powstała na terenie USA.

Totalitarna Republika Gileadzka to prawdziwe piekło kobiet, które nie mają żadnych praw. Kobiety zwane podręcznymi, do której to klasy należy główna bohaterka, służą tylko do jednego celu - mają rodzić dzieci. Aktorzy i twórcy zauważają, że to wcale nie jest science fiction, tylko przerysowana wersja tego, co się dzieje teraz na świecie naprawdę.

"Nie chcieliśmy, żeby serial aż tak trafnie opisywał rzeczywistość" - komentowała Elisabeth Moss, z którą dziennikarze "Entertainment Weekly" rozmawiali na planie w Toronto. Aktorka, która bardzo ceni książkę Atwood, nie tylko od razu zgodziła się zagrać główną rolę, ale też jest producentką, obok Bruce'a Millera i Josepha Fiennesa, który wciela się w serialu w postać Komendanta. Produkcji Hulu swoje błogosławieństwo dała również autorka książki.

A o tym, że serial nie będzie uciekał przed porównaniami ze współczesnością - wręcz przeciwnie - przekonuje najnowszy zwiastun, nieprzypadkowo wypuszczony w Dzień Kobiet. Poznajemy w nim w króciutkich migawkach zupełnie zwyczajne życie Offred z czasów, kiedy świat wyglądał jeszcze tak jak nasz. A wszystko to pod hasłem "Her Story Is Our Story".