Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Legion" (Fot. FX)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

W tym tygodniu chwalimy "Legion" jeszcze bardziej niż zwykle. Doceniamy także powroty "The Americans", "Love" i "Underground", świetny debiut "Feud: Bette and Joan" i nie tylko. Ach, no i jeszcze są kity!

HIT TYGODNIA: Znakomity powrót "The Americans"

"The Americans" (Fot. FX)

"The Americans" (Fot. FX)


"The Americans" rozpoczyna swój przedostatni sezon i wiele wskazuje na to, że będzie jeszcze lepszy niż poprzednie. Stawki wciąż rosną, Stan wie coraz więcej, Paige bardzo daleko do bezwolnej maszyny do zabijania - słowem, Jenningsowie mają wiele powodów by obawiać się o przyszłość. A jednak robią swoje, zakładają peruki, współpracują z kolejnymi przerażającymi nastoletnimi szpiegami, wrabiają kolejne rodziny i kiedy trzeba, to własnymi rękoma kopią doły. Jakby tego było mało, jest jeszcze syn Philipa, Misza, który wydostał się z ZSRR i z determinacją rusza w stronę Ameryki, by odnaleźć swojego pracującego w branży turystycznej tatę.

Choć "Amber Waves" (tytuł związany jest z piosenką "America The Beautiful" i bursztynowymi polami zboża, gdybyście pytali) to typowy pierwszy odcinek sezonu, który ma nam pokazać aktualne ustawienie figur na planszy, emocji zdecydowanie nie zabrakło. Świetne były sceny z okrutnym wietnamskim nastolatkiem o imieniu Tuan (Ivan Mok), którego zachowanie przeraziło nawet Jenningsów. Bardzo dobrze wypadła pełna napięcia kolacja u Morozowów, a dowcip z Paszą Morozowem naprawdę warto docenić. Moc miała ta krótka scena, w której Elizabeth uczyła córkę, jak wymierzać ciosy, a wcześniej - ten moment kiedy Paige zwierzyła się, że ma koszmary, i wykrzyczała, że wcale nie chce poczuć się lepiej.

Przede wszystkim jednak zapamiętamy ostatni kwadrans, w trakcie którego nasi agenci w milczeniu wykopywali z ziemi skażone ciało Williama i który został zwieńczony egzekucją Elizabeth na biednym Hansie. A wszystko dlatego, że ten się skaleczył podczas wykonywania zadania. Szybkość, z jaką ona podjęła decyzję, okłamała go ciepłym głosem i tak po prostu wpakowała mu kulę w łeb, kiedy się odwrócił, była imponująca nawet jak na standardy "The Americans". Dobrze chociaż, że Paige została w domu...

Krótko mówiąc, witamy z powrotem jeden z najlepszych obecnie emitowanych seriali i jesteśmy gotowi na emocjonalną jazdę bez trzymanki. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11