Nasz top 10: Najlepsze seriale lutego 2017

"Wielkie kłamstewka" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

W lutym serialowa zima rozkręciła się już na dobre. W naszym top 10 doceniamy takie produkcje, jak "Wielkie kłamstewka", "Legion", "Dziewczyny" czy "This Is Us", które zabrało nas w emocjonalną podróż do Memphis.

10. "Tabu" (spadek z 3. miejsca)

"Tabu" (Fot. BBC)

"Tabu" (Fot. BBC)


Solidny spadek w porównaniu ze styczniowym rankingiem zanotowało "Tabu, czego przyczyn należy upatrywać w dwóch niezaprzeczalnych faktach. Po pierwsze, brytyjskiemu serialowi przybyło naprawdę znakomitej konkurencji, której miesiąc temu nieco brakowało. Po drugie natomiast, samo "Tabu" nie podobało nam się już tak mocno jak na początku, bo wyraźnie spuściło z tonu i popadło w swego rodzaju fabularną apatię. Ciągle wyglądało to nieźle, Toma Hardy'ego i resztę nadal obserwowało się z przyjemnością, ale historia snuła się w tempie wyjątkowo niemrawego żółwia.

I wtedy nadszedł finałowy odcinek, którym twórcy postanowili wynagrodzić naszą wytrwałość, serwując godzinę wypełnioną akcją i szalonym tempem zamykania poszczególnych wątków. Dziury logiczne? Oczywiście, że były, ale skoro dotarliśmy do tego momentu w serialu, to mogliśmy do nich przywyknąć. Zwłaszcza że "Tabu" potrafi swoje braki wynagradzać jak mało kto, dając nam satysfakcjonujące zakończenie sezonu i pobudzając apetyt na więcej.

A skoro o tym mowa, to tak, będzie więcej. I całkiem szczerze mogę napisać, że jestem z tego faktu zadowolony. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA