Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Iron Fist" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Za nami fantastyczny tydzień z szaloną Aubrey Plazą w "Legionie", niezwyciężoną Nicole Kidman w "Wielkich kłamstewkach" czy jak zwykle uroczą Elsbeth Tascioni w "The Good Fight". Tymczasem na Netfliksie pojawił się ładny, lecz sztywny blondasek.

HIT TYGODNIA: "The Good Fight" z Elsbeth Tascioni i "zagubionym" odcinkiem "SVU"

"The Good Fight" (Fot. CBS)

"The Good Fight" (Fot. CBS)


Dawno, dawno temu "Żona idealna" komentowała sprawę pewnego kontrowersyjnego covera w "Glee", teraz odniosła się do sytuacji z odcinkiem "Law & Order: SVU" o Donaldzie Trumpie. A właściwie nie o Trumpie, tylko o fikcyjnym polityku - tak się składa, że podobnym do Trumpa - który został w serialu oskarżony o gwałt. Emisję odcinka przekładano i przekładano, aż w końcu nie wyemitowano go wcale. Powodów możecie się domyślać.

"The Good Fight" odważnie wyszło poza te domysły i pokazało, co mogłoby się wydarzyć, gdyby scenarzysta takiego odcinka wypuścił go na własną rękę. Sprawa miała po drodze mnóstwo twistów i była naprawdę dobrze zrobiona. A do tego mocno osadzona w rzeczywistości, bo pojawiły się nawet tweety Trumpa.

Ale "Stoppable: Requiem for an Airdate" to w ogóle był bardzo dobry odcinek - wreszcie wszystko zgrało się ze sobą koncertowo. Elsbeth Tascioni wygrała pierwsze starcie z Mike'iem Krestevą - i zrobiła to z dużym wdziękiem, świetnie wpasowując się w nowy krajobraz. Powrócił także Chumhum i jego szef, a wraz z nim pewność siebie Diane, która udowodniła, że nie nadaje się do grania drugich skrzypiec. A wszystko to miało swój rytm, charakter i było znacznie bardziej wciągające niż perypetie państwa Rindellów, których zdecydowanie za dużo naoglądaliśmy się w poprzednich odcinkach. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9