Jak świat zamienił się w piekło kobiet. Zobaczcie pełen emocji nowy zwiastun "Opowieści podręcznej"

"The Handmaid's Tale" (Fot. Hulu)

0

"Dziewczęta, będziecie służyć liderom i ich bezpłodnym żonom. Będziecie rodzić ich dzieci". Nowy zwiastun "Opowieści podręcznej" pokazuje, jak niedaleko jest od normalności do prawdziwego koszmaru.

26 kwietnia Hulu wypuści serial "The Handmaid's Tale" z Elisabeth Moss w roli głównej. To ekranizacja powieści science fiction Margaret Atwood, znanej w Polsce pod tytułem "Opowieść podręcznej". Osadzona w niedalekiej przyszłości historia skupia się na losach Offred, żyjącej w dyktaturze wojskowo-religijnej, która powstała na terenie USA.

Totalitarna Republika Gileadzka to prawdziwe piekło kobiet, które nie mają żadnych praw. Kobiety zwane podręcznymi, do której to klasy należy główna bohaterka, służą tylko do jednego celu - mają rodzić dzieci. Aktorzy i twórcy zauważają, że to wcale nie jest science fiction, tylko przerysowana wersja tego, co się dzieje teraz na świecie naprawdę.

"Nie chcieliśmy, żeby serial aż tak trafnie opisywał rzeczywistość" - komentowała Elisabeth Moss, z którą dziennikarze "Entertainment Weekly" rozmawiali na planie w Toronto. Aktorka, która bardzo ceni książkę Atwood, nie tylko od razu zgodziła się zagrać główną rolę, ale też jest producentką, obok Bruce'a Millera i Josepha Fiennesa, który wciela się w serialu w postać Komendanta. W serialu grają także Yvonne Strahovski, Samira Wiley, Alexis Bledel, Max Minghella, Madeline Brewer, Ann Dowd i O-T Fagbenle.

Nowy zwiastun "Opowieści podręcznej" pokazuje, że odniesienia do naszej rzeczywistości będą bardzo obrazowe. "Kiedy wyrżnęli Kongres, nie obudziliśmy się. Kiedy zaczęli winić terrorystów i zawiesili konstytucję, też się nie obudziliśmy" - mówi Elisabeth Moss i nic z tego nie brzmi jak science ficion. A potem zaczyna się prawdziwy koszmar dla jej bohaterki, która nie zgadza się siedzieć cicho.