Pamiętacie, jak Jaś Fasola zagrał Doktora Who? BBC właśnie opublikowało cały odcinek na YouTube

"Doktor Who" (Fot. BBC)

0

Fani "Doktora Who" pewnie pamiętają to całkiem nieźle, a reszta świata mogła zobaczyć przy okazji tegorocznego Red Nose Day, jak Rowan Atkinson przejął TARDIS na 20 minut.

Red Nose Day to akcja charytatywna, której celem jest zbieranie funduszy na pomoc biednym dzieciom. Angażują się w nią co roku miliony Brytyjczyków, zachęcani przez telewizję BBC emitującą świetne skecze w ramach Comic Relief.

W tym roku główną atrakcją było "Red Nose Day, Actually", czyli krótki telewizyjny sequel "To właśnie miłość", w którym pojawili się m.in. Hugh Grant, Andrew Lincoln i Keira Knightley. Poza tym BBC zrobiło fantastyczną niespodziankę fanom "Doktora Who" - na YouTube możecie obejrzeć w całości "The Curse of Fatal Death", czyli miniodcinek "Doktora Who" z 1999 roku w znakomitej obsadzie.

W odcinku pojawia się Rowan Atkinson jako Doktor. Ponieważ jednak bohater zmienia tutaj twarze, w głównej roli mamy także okazję zobaczyć Hugh Granta, Jima Broadbenta, Richarda E. Granta, a nawet Joannę Lumley. W towarzyszkę wciela się Julia Sawalha, zaś Jonathan Pryce gra postać zwaną Mistrzem. Co ciekawe, odcinek napisał Steven Moffat, późniejszy showrunner Doktora Who.