"The Honourable Woman", "Thirteen" i nie tylko. Seriale, które pojawiły się dziś w serwisie ShowMax

"The Honourable Woman" (Fot. BBC)

Dostawa brytyjskich seriali na ShowMaksie! Serwis wzbogacił się dziś o kilka tytułów, w tym "The Honourable Woman" z Maggie Gyllenhaal, słoneczne "The Durrells", a także 4. sezon "Ripper Street".

Skończyło się "SS-GB", ale nie skończyły się dostawy seriali na ShowMaksie. Co tydzień pojawiają się nowe odcinki 2. sezonu "Billions", w czwartki jest zawsze kolejne "Ucho prezesa", a dziś baza została uzupełniona o film "Anna Karenina", a także seriale "The Honourable Woman", "The Durrells", "Thirteen" i 4. sezon "Ripper Street".

Zapraszamy do testowania serwisu ShowMax. Pierwsze 14 dni za darmo >>>

"The Honourable Woman" ("Uczciwa kobieta") to szpiegowsko-polityczny thriller BBC, z akcją osadzoną na Bliskim Wschodzie. Jego główna bohaterka, Nessa Stein (Maggie Gyllenhaal), jest Brytyjką izraelskiego pochodzenia, która stoi na czele rodzinnej firmy prowadzącej interesy w Izraelu i Palestynie. Kiedyś jej firma zaopatrywała Izrael w broń, a teraz chce dostarczać szerokopasmowy internet, edukację i wszystko, co może przyczynić się do zaprowadzenia pokoju w Strefie Gazy. Ale to nie jest takie proste - zarówno ze względu na sytuację w regionie, jak i przeszłość samej Nessy.

"The Honourable Woman" ma wiele oblicz - to i porządny thriller szpiegowski, i emocjonujący dramat pełen świetnych ludzkich historii, i interesujące spojrzenie na konflikt izaelsko-palestyński. To także aktorski popis - oprócz Maggie Gyllenhaal, która otrzymała Złoty Glob za swoją rolę, pojawia się tutaj m.in. Stephen Rea w roli charyzmatycznego szpiega. Tutaj znajdziecie naszych 10 powodów, aby zobaczyć "The Honourable Woman".

"The Durrells" to produkcja kostiumowa telewizji ITV - tej samej, której zawdzięczamy "Downton Abbey". Fabuła oparta jest na trzech autobiograficznych książkach autorstwa Geralda Durrella, w których opisał życie swojej rodziny po przeprowadzce z Wielkiej Brytanii na grecką wyspę Korfu w latach 30. zeszłego wieku.

Wszystko sprowadza się do tego, że rodzina Durrellów zamieszkuje w słonecznym raju i buduje swoje życie od nowa. Serial wypełnia zwykła codzienność - ktoś szuka zajęcia, ktoś romansuje, ktoś zaprzyjaźnia się z lokalną fauną - która tutaj prezentuje się po prostu bajecznie. "The Durrells" to bardzo przyjemna rzecz na wiosenne wieczory, która sprawi, że sami będziecie mieli ochotę rzucić wszystko i zacząć od zera gdzieś na greckiej wyspie.

Znów zmieniamy klimat i przenosimy się do współczesności. Kameralny serial BBC, "Thirteen", kojarzy się trochę z "The Missing", bo to też historia uprowadzenia dziecka. Tyle że zupełnie inaczej opowiedziana. To raczej dramat psychologiczny niż thriller, bo skupiamy się na tym, co się dzieje, kiedy dorosła już Ivy Moxam (Jodie Comer) wraca do domu, po tym jak przez trzynaście lat była więziona w piwnicy.

Serial pokazuje towarzyszące całemu wydarzeniu emocje - jak wygląda życie dziewczyny po powrocie, jak reaguje jej rodzina, co się u nich zmieniło przez te wszystkie lata, jak przyjmują z powrotem dorosłe dziecko, z którego stratą już się pogodzili. W ciągu pięciu odcinków "Thirteen" mówi przede wszystkim właśnie o tym trudnym powrocie do normalności, pokazując perspektywę ofiary i nie oddając pola jej oprawcy.

Na koniec jeszcze "Ripper Street" - mroczny wiktoriański procedural, o którym pisaliśmy wiele razy na Serialowej (ostatnio przy okazji rankingu najlepszych brytyjskich seriali na ShowMaksie). Rzecz się dzieje w londyńskim Whitechapel pod koniec XIX wieku. Początkowo wszystko kręci się wokół Kuby Rozpruwacza, a w kolejnych sezonach pojawiają się już inne sprawy.

Trójka stróży prawa, których grają Matthew Macfadyen, Jerome Flynn i Adam Rothenberg, ściga bandytów, zapoznaje nas z lokalnym kolorytem i próbuje sobie poukładać swoje skomplikowane sprawy prywatne. A wszystko to w doskonałej, klimatycznej oprawie. Serial początkowo był w BBC, potem przejął go Amazon. 4. sezon, który właśnie pojawił się na ShowMaksie, został już stworzony przez Amazona.

REKLAMA