Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Legion" (Fot. FX)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Finał "Legionu", przedostatni odcinek "Wielkich kłamstewek", znakomite netfliksowe "Trzynaście powodów" - ten tydzień obfitował w hity. Kity z kolei wręczamy dwóm sitcomom.

HIT TYGODNIA: "Trzynaście powodów", czyli Netflix znów coś zrobił dobrze

"Trzynaście powodów" (Fot. Netflix)

"Trzynaście powodów" (Fot. Netflix)


"Trzynaście powodów" było już u nas docenione w przedpremierowej recenzji i na pewno będzie jeszcze chwalone, kiedy obejrzymy cały sezon, a tymczasem chciałabym zauważyć jedno: Netflix znów to zrobił. Kilka pierwszych odcinków serialu, którego nie planowałam w ogóle zaczynać - wychodząc z założenia, że to pewnie będą jakieś młodzieżowe smuty - obejrzałam w jeden wieczór i już dziś planuję kontynuować.

Serial o dziewczynie, która zabiła się i wysłała po śmierci oskarżycielskie taśmy prawdy do swoich szkolnych znajomych, szalenie wciąga - chce się wiedzieć, co będzie dalej, kto jeszcze jest w to zaplątany i jak doszło do tego, że ta roześmiana nastolatka zdecydowała się na tak straszny krok. Ale jego siła nie sprowadza się do sprytnej struktury, która jest wprost idealna dla Netfliksa. "Trzynaście powodów" zawiera zaskakująco dużą dawkę prawdziwych emocji, mówi bez owijania w bawełnę o rzeczach najtrudniejszych z możliwych i wydaje się w tym wszystkim szczere, autentyczne.

Duża w tym zasługa dwójki aktorów odgrywających główne role - zarówno praktycznie debiutująca na małym ekranie Australijka Katherine Langford, jak i znany z licznych ról w amerykańskich serialach Dylan Minnette są rewelacyjni. Już w dwóch, trzech pierwszych odcinkach oboje stwarzają kreacje (on gra kolegę Hanny, który podkochiwał się w niej), które wydają się wystarczająco prawdziwe i skomplikowane, byśmy chcieli oglądać to dalej. Pierwszorzędne jest w "Trzynastu powodach" wszystko - od scenariusza, przez aktorstwo, aż po ścieżkę dźwiękową. I na pewno nie jest to żaden typowy serial młodzieżowy, to po prostu bardzo dobry serial dramatyczny, którego bohaterowie są od nas trochę młodsi. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
REKLAMA