3. sezon "Fargo" na ShowMaksie dzień po premierze w USA. W kwietniu będzie także "Opowieść podręcznej"

"The Handmaid's Tale" (Fot. Hulu)

ShowMax zgarnie w kwietniu dwa duże serialowe hity - możemy się spodziewać nie tylko premiery nowego sezonu "Fargo", ale także głośnego serialu na podstawie książki Margaret Atwood.

ShowMax potwierdził dziś w rozmowie z Serialową, że polska premiera 3. sezonu "Fargo" w serwisie będzie miała miejsce już 20 kwietnia, czyli dzień po jego starcie w USA. Kolejne odcinki będą pojawiać się co tydzień, tuż po emisji za oceanem.

Akcja nowego sezonu "Fargo" jest osadzona w 2010 roku, a głównymi bohaterami są dwaj bliźniacy grani przez Ewana McGregora - Emmit Stussy i jego odrobinę młodszy (oraz dużo brzydszy) brat Ray. Jeden z nich to chodzący sukces, drugi wręcz przeciwnie. Ponadto zobaczymy Carrie Coon w roli policjantki, którą dziwi to, jaką atencją ludzie obdarzają dziś smartfony, Mary Elizabeth Winstead jako sprytną osóbkę, która owinie sobie wokół palca Raya, czy też Davida Thewlisa w roli tajemniczego gościa, który złoży Emmitowi propozycję nie do odrzucenia.

Dokładnej polskiej daty premiery "Opowieści podręcznej" ("The Handmaid's Tale") jeszcze nie znamy, ale potwierdzono, że możemy się spodziewać tego serialu na ShowMaksie pod koniec kwietnia. Amerykański start zaplanowany jest na 26 kwietnia, co oznacza, że i w tym przypadku będziemy mieć dostęp do nowych odcinków serialu mniej więcej na bieżąco.

"Opowieść podręcznej" to ekranizacja powieści science fiction Margaret Atwood. Osadzona w niedalekiej przyszłości historia skupia się na losach Offred (Elisabeth Moss), żyjącej w dyktaturze wojskowo-religijnej, która powstała na terenie USA. Totalitarna Republika Gileadzka to prawdziwe piekło kobiet, które nie mają żadnych praw. Kobiety zwane podręcznymi, do której to klasy należy główna bohaterka, służą tylko do jednego celu - mają rodzić dzieci swoim władcom i ich bezpłodnym żonom.

Serial ma znakomitą obsadę (m.in. Joseph Fiennes, Samira Wiley, Yvonne Strahovski i Alexis Bledel) i materiał źródłowy , który nie zestarzał się ani trochę. Choć to ekranizacja książki z lat 80., twórcy i aktorzy zwracają uwagę, że ta historia stała się ostatnio bardzo aktualna i mówi więcej o współczesnym świecie, niż planowano, kiedy serial zaczął powstawać.

REKLAMA