Życie jak w Madrycie z lat 20. Zwiastun "Telefonistek" - hiszpańskiego serialu Netfliksa

"Las chicas del cable" (Fot. Netflix)

0

Hiszpańskie seriale kostiumowe są cudne, nic więc dziwnego, że Netflix też idzie tą drogą. Poznajcie "Telefonistki" - dziewczyny, które walczą o niezależność w Madrycie pod koniec lat 20.

"Telefonistki" ("Las chicas del cable") to hiszpański serial Netfliksa z akcją osadzoną w 1928 roku w Madrycie, w biurze narodowego operatora telefonii. Setki dziewczyn ustawiają się w kolejkach, żeby dostać pracę telefonistki w firmie, która reprezentuje postęp i nowoczesność. Bohaterkami będzie czwórka pań - Lidia (Blanca Suárez), Marga (Nadia de Santiago), Carlota (Ana Fernández) i Ángeles (Maggie Civantos) - które zaczynają taką pracę i zarazem walkę o niezależność.

"Las chicas del cable" to nie tyle serial o pracy telefonistki, ile o życiu młodej kobiety w wielkim mieście - sukcesie, przyjaźni, miłości, zazdrości i zdradzie - w czasach kiedy nie tak łatwo było wybić się na niezależność. Oczywiście we wspaniałej oprawie - Netflix wykorzystuje to, że Hiszpanie potrafią robić dramaty kostiumowe (jak np. "Gran Hotel" czy "El tiempo entre costuras"), i proponuje własną piękną bajkę.

Serial będzie mieć premierę 28 kwietnia.