Nasz top 10: Najlepsze seriale marca 2017

"Wielkie kłamstewka" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Za nami kolejny miesiąc, w którym niepodzielnie rządziły dwa seriale - "Legion" i "Wielkie kłamstewka". Doceniamy także "The Americans", "Konflikt: Bette i Joan", "Trzynaście powodów" czy kanadyjską "Anię".

10. "Hap i Leonard" (powrót na listę)

"Hap i Leonard" (Fot. SundanceTV)

"Hap i Leonard" (Fot. SundanceTV)


Dwójka znajomych Teksańczyków wróciła w naprawdę dobrej formie. Drugi sezon "Hapa i Leonarda" oparty jest na powieści Joego R. Lansdale'a o tytule "Mucho Mojo" i przynajmniej na razie robi na nas lepsze wrażenie niż pierwsza odsłona tej historii. Fabuła jest znacznie bardziej mroczna niż przed rokiem, zahacza również o zaskakująco aktualne tematy społeczno-polityczne, a przy tym pozwala serialowi zachować wszystko to, co wyróżnia go na tle konkurencji.

Czyli przede wszystkim wyjątkowy klimat i niesamowitą chemię pomiędzy parą głównych bohaterów. James Purefoy i Michael Kenneth Williams to duet, którego serialowi może zazdrościć praktycznie każdy, bo przypuszczam, że panowie swoją charyzmą błyszczeliby nawet w reklamie kredytu gotówkowego. A co dopiero mówić o historii, która jednego z nich stawia w bardzo trudnym położeniu, a drugiemu każe wziąć się w garść, bo przyjaciel potrzebuje pomocy?

Dodajmy jeszcze czarny humor, ponure tajemnice, w które trzeba zagłębić się po samą szyję i szereg charakterystycznych postaci drugoplanowych, a otrzymamy produkcję, która może nie będzie dziełem wybitnym, ale zapewni kilka godzin rozrywki na najwyższym poziomie. My to kupujemy. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA