Czy będzie więcej "Gilmore Girls"? Lauren Graham i Alexis Bledel o tym, czy planują wrócić do Stars Hollow

Netflix nie miałby nic przeciwko kolejnemu sezonowi "Gilmore Girls", a co na to gwiazdy serialu? Lauren Graham i Alexis Bledel wypowiadają się na temat szans na kontynuację kultowego serialu.

Jeśli chcielibyście zobaczyć kolejną taką serię jak "Gilmore Girls: A Year in the Life", wiedzcie, że to nie takie proste. Choć Netflix chętnie by zamówił więcej odcinków, serialowa ekipa na razie nie planuje powrotu na plan. Powody są proste: wszyscy mają teraz inne zajęcia.

Co więcej, Lauren Graham i Alexis Bledel zdradziły podczas The Contenders - eventu serwisu Deadline związanego z nagrodami Emmy - że na razie nikt się do nich zwrócił z propozycją występów w kolejnych odcinkach. Graham nie ma w ogóle pewności, czy kontynuacja to aby na pewno dobry pomysł.

- Gdyby to wszystko istniało w próżni, grałabym tę postać aż do śmierci. Ale w tej chwili chodzi o to, co moglibyśmy zrobić z tą historią, żeby to było satysfakcjonujące, warte kontynuowania. Nie wiem, czy jest potrzeba, żebyśmy robili więcej odcinków. Nie chciałabym mieć wrażenia, że nadużyliśmy gościnności - powiedziała aktorka.

Alexis Bledel dodała, że wszystko sprowadza się do historii, która jest opowiadana w serialu.

- Interesuje mnie opowiadanie historii, która jest dynamiczna i angażująca, taka z którą mogę się utożsamiać. Jeśli to się zdarzy... Nie wiem. To wielka niewiadoma, nie sądzę, żebyśmy przewidzieli, że to się wydarzy - powiedziała serialowa Rory.

Obie panie komentowały także zakończenie "Gilmore Girls: A Year in the Life" i przyznały, że na początku nie było dla nich łatwe do zaakceptowania. Alexis Bledel powiedziała, że chciała, aby Rory została nagrodzona za swoją ciężką pracę, dlatego to, co się stało, było dla niej bardzo trudne do przełknięcia. Z kolei Lauren Graham oznajmiła, że to nie tyle zakończenie, ile cliffhanger.

Czy cliffhanger zwiększa szanse na ciąg dalszy? Niekoniecznie. Wcześniej już na temat ewentualnego powrotu "Gilmore Girls" wypowiadał się Ted Sarandos z Netfliksa (który bardzo entuzjastycznie podchodzi do ewentualnego powrotu) i twórczyni serialu, Amy Sherman-Palladino (która niczego nie wyklucza w przyszłości, ale uważa, że wszystko co najważniejsze zostało już powiedziane). Z ich wypowiedzi nie wynika, żeby ktokolwiek planował w tej chwili nowe odcinki serialu.

Należy też pamiętać, że cała ekipa jest już zajęta innymi sprawami. Amy Sherman-Palladino stworzyła bardzo dobrze oceniany pilot "The Marvelous Mrs. Maisel" dla Amazona, który ma w tej chwili duże szanse na zamówienie. Alexis Bledel w kwietniu pojawi się w "Opowieści podręcznej". Lauren Graham gra w pilocie komedii FOX-a "Linda From HR". Miejsca na powrót do Stars Hollow w ich kalendarzach na razie nie widać.

REKLAMA