6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Grace and Frankie" (Fot. Netflix)

0

Lisa Kudrow w "Grace and Frankie". Donald Sutherland w serialu Danny'ego Boyle'a. Nowy projekt twórcy "American Crime". A także "The Path", "The Magicians" i "Supergirl".

1. Lisa Kudrow w "Grace and Frankie". "Grace and Frankie" dostało zamówienie na 4. sezon, przy okazji którego ogłoszono, że do obsady dołączy Lisa Kudrow. Aktorka zagra Sheree, manikurzystkę Grace, która namiesza pomiędzy głównymi bohaterkami. Dla Kudrow będzie to okazja do ponownej współpracy z Martą Kauffman - panie poznały się przy okazji "Przyjaciół".

2. Donald Sutherland w serialu Danny'ego Boyle'a. Donald Sutherland zagra w "Trust", limitowanej serii, którą dla FX szykuje Danny Boyle. Aktor wcieli się w J. Paula Getty'ego, amerykańskiego miliardera i przedsiębiorcę, założyciela Getty Oil Company. Historia ma się skupiać na porwaniu jego wnuka przez włoską mafię w 1973 roku, które przez większość rodziny nie zostało potraktowane poważnie. Twórcy opisują serial jako połączenie rodzinnej sagi z historią o destrukcyjnej sile pieniędzy. Premiera w styczniu 2018 roku.

3. Zamówienia od Hulu i Syfy. Zamówienia na kolejne, trzecie sezony otrzymały również "The Path" od Hulu i "The Magicians" od Syfy.

4. Nowy projekt Johna Ridleya. Los "American Crime" pozostaje wciąż niepewny, ale jego twórca, John Ridley, ma już na oku kolejny projekt. Wspólnie z Reginą King chce zrealizować "No Place Safe", oparty na wspomnieniach Kim Reid serial opowiadający o grasującym w Atlancie na przełomie lat 70. i 80. mordercy, którego ofiarami byli młodzi Afroamerykanie. Scenariusz pisze Wendy Calhoun (“Empire,” “Nashville”), a produkcja ma powstać dla FX.

5. Powroty w finale 2. sezonu "Supergirl". W podzielonym na dwie części finale 2. sezonu "Supergirl" zobaczymy ponownie Tylera Hoechlina w roli Supermana oraz Calistę Flockhart jako Cat Grant. Odcinki zostaną wyemitowane 15 i 22 maja.

6. Niezrealizowany serial Charliego Brookera. Charlie Brooker, twórca "Black Mirror" zdradził podczas BFI & Radio Times Television Festival, że przed laty stworzył projekt serialu komediowego o tytule "God Save the Queen". Miała to być opowieść o punkrockowcach, którzy przenieśli się w czasie z 1977 roku i wylądowali we współczesności, gdzie musieli zmierzyć swoje buntownicze ideały z nowoczesnym, konsumpcyjnym społeczeństwem. Niestety, żadna stacja nie była serialem zainteresowana.

 • Marek

  Kiedy będzie można spodziewać się decyzji odnośnie Elementary ? ;)

 • M.B

  Będzie recenzja Better Call Saul?

  • Mateusz Piesowicz

   Będzie :)

 • Michał Woźnicki

  To kiedy wracają Grace and Frankie, że już zdjęcia z Kudrow mają? Przecież dopiero co był 3 sezon.

  • BlueIvy

   "Unless the actresses get their way, expect season four to follow the usual pattern of being released in the spring."

   • Michał Woźnicki

    Ok. Tak samo było rok temu?