Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Fargo" (Fot. FX)

1 2 3 4 5 6

Za nami tydzień świetnych powrotów - bohaterowie "Fargo" znów pogrążają się w chaosie, w "Pozostawionych" najwyraźniej nadchodzi koniec świata, a w "Veepie" frustracja sięga zenitu. To wszystko i jeszcze więcej doceniamy w naszych hitach.

HIT TYGODNIA: Czysta magia – "Pozostawieni" zmierzają do końca w świetnym stylu

"Pozostawieni" (Fot. HBO)

"Pozostawieni" (Fot. HBO)


Finałowy sezon "Pozostawionych" miał być zachwycający i wszystkie znaki na ziemi i w niebie wskazują na to, że właśnie taki będzie. No dobrze, właściwie to wskazuje na to po prostu znakomity premierowy odcinek – wybaczcie, chyba udzieliła mi się atmosfera końca świata.

Myślę, że mogę jednak czuć się usprawiedliwiony, bo po takiej godzinie jak "The Book of Kevin" łatwo poddać się niezwykłej atmosferze. A taką "Pozostawieni" emanowali przez cały odcinek, nieważne, czy akurat byliśmy w XIX wieku, czy we współczesnym Jarden, gdzie wielkimi krokami zbliża się siódma rocznica Nagłego Odejścia, która przyniesie... no właśnie, co?

Jedni twierdzą, że koniec świata, inni, że absolutnie nic, a jeszcze inni mówią, że cokolwiek to będzie, należy się trzymać blisko Kevina Garveya, bo to człowiek tak istotny w Boskim (?) planie, że zasługuje na własną ewangelię. Najmniej zadowolony z tego faktu jest główny zainteresowany, ale w gruncie rzeczy nie ma czasu, by zawracać sobie tym teraz głowę – nie, gdy dookoła biegają szaleńcy wierzący w ludzi-psy, a ty w jednej chwili zostajesz ochrzczony w zatrutej wodzie, a w następnej dusisz się foliowym workiem założonym na głowę.

Uff, sporo tego, prawda? A to dopiero początek, zarówno w tym odcinku, jak i całym sezonie. Jeśli ten zostanie opowiedziany z taką fantazją i emocjonalnym wyczuciem, jak jego premiera, to o jakość nie mamy się co martwić. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6
REKLAMA