Świat, w którym kobieta stała się rzeczą. Aktorzy przedstawiają bohaterów "Opowieści podręcznej"

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

0

Kobiety, którym odebrano wszystko i zmuszono do służenia panom, okrutny Komendant i jego żona, szofer, który popełnił błąd. Zobaczcie teasery z bohaterami nowej serialowej dystopii.

26 kwietnia na Hulu i dwa dni później na polskim ShowMaksie pojawią się trzy pierwsze odcinki serialu "The Handmaid's Tale" z Elisabeth Moss w roli głównej. To ekranizacja powieści science fiction Margaret Atwood, znanej w Polsce pod tytułem "Opowieść podręcznej". Osadzona w niedalekiej przyszłości historia skupia się na losach Offred, żyjącej w dyktaturze wojskowo-religijnej, która powstała na terenie USA.

Totalitarna Republika Gileadzka to prawdziwe piekło kobiet, które nie mają żadnych praw. Kobiety zwane podręcznymi, do której to klasy należy główna bohaterka, służą tylko do jednego celu - mają rodzić dzieci. Aktorzy i twórcy, z Elisabeth Moss i Bruce'em Millerem na czele, zauważają, że to wcale nie jest science fiction, tylko przerysowana wersja tego, co się dzieje teraz na świecie naprawdę.

W nowych teaserach serialu odtwórcy głównych ról opowiadają o swoich bohaterach - tych dobrych, tych złych i tych, których za nic nie da się zamknąć w takich ramach. Elisabeth Moss wciela się w Offred, Joseph Fiennes pojawi się w serialu jako Komendant, Yvonne Strahovski jako jego żona Serena Joy, Samira Wiley jako Moira, Alexis Bledel jako Ofglen, z kolei Max Minghella jako Nick, szofer Komendanta, który popełnił błąd, na jaki w tym świecie nie można sobie pozwolić. W serialu grają także Madeline Brewer, Ann Dowd i O-T Fagbenle.