Faceci kontra opresja kobiet. "Saturday Night Live" parodiuje "Opowieść podręcznej" - niezbyt subtelnie!

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

0

"Teraz zabieram cię na tortury, a potem koniecznie przyjdź na imprezę". "Saturday Night Live" sparodiowało "Opowieść podręcznej", a jednego z wyjątkowo głupich facetów zagrał Chris Pine.

Ledwie "Opowieść podręcznej" zdążyła zadebiutować na Hulu, a już doczekała się swojej pierwszej parodii. Stworzyła ją ekipa "Saturday Night Live" - i nie, nie jest ani trochę subtelnie. Nie jest też specjalnie śmiesznie. To raczej ten typ satyry, którym uderza się przeciwnika między oczy.

Chris Pine, Mikey Day i Alex Moffat grają trójkę bezmyślnych brachów, którzy żyją w dystopijnym świecie przyszłości, biegają z karabinami i zdarza im się zabierać koleżanki na tortury, a jednak wyglądają jakby nie zauważyli różnicy. Z kolei Cecily Strong, Vanessa Bayer, Aidy Bryant i Sasheer Zamata wcielają się w postacie znane z serialu. Zderzenie światów jest przedstawione w prosty sposób - kobiety żyją w koszmarze, tymczasem faceci nic z tego nie rozumieją.

Teoretycznie powinniśmy się śmiać z tych głupich facetów, w praktyce mamy coś, co nie dorasta do pięt ani samej "Opowieści podręcznej", ani najlepszym parodiom seriali. W punkt trafić udało się dopiero na końcu: "Opowieść podręcznej" tylko na Hulu. Patrz, Netfliksie, też coś mamy.