2. sezon "Top of the Lake" coraz bliżej! Na nowych zdjęciach pojawia się Nicole Kidman

"Top of the Lake" (Fot. BBC)

W tym roku możemy się spodziewać 2. sezonu "Top of the Lake", który nosi podtytuł "China Girl" i dzieje się w Australii. W serialu zagra Nicole Kidman, pojawi się także znana z "Gry o tron" Gwendoline Christie.

"Top of the Lake: China Girl" to druga odsłona miniserialu Jane Campion, który przyniósł grającej główną rolę Elisabeth Moss Złoty Glob. Aktorka ponownie pojawi się w roli det. Robin Griffin, ale zmieni się obsada drugoplanowa, a także miejsce akcji - z Nowej Zelandii przeniesiemy się do Australii.

Od wydarzeń z 1. sezonu upłyną aż cztery lata. Na plaży w Sydney pojawia się niezidentyfikowane ciało dziewczynki azjatyckiego pochodzenia. Robin odkrywa, że "chińska dziewczynka" nie utonęła przez przypadek, tylko została zabita.

2. sezon "Top of the Lake" napisała Jane Campion wraz z Gerardem Lee. Do obsady dołączyły Gwendoline Christie (Brienne z "Gry o tron"), Nicole Kidman, a także córka Jane Campion, Alice Englert. Premiery możemy spodziewać się w najbliższych miesiącach. Serwis The Playlist, który wypuścił zdjęcia - czy może raczej screeny - donosi, że cały nowy sezon "Top of the Lake" zostanie pokazany jeszcze w maju na festiwalu w Cannes.

W Polsce nowe odcinki "Top of the Lake" pokaże Ale kino+. Premiera zaplanowana jest na koniec wakacji.

top-lake01

top-lake02

top-lake03

top-lake04

top-lake05

top-lake06

top-lake07

top-lake08

REKLAMA