Feministka, outsiderka i dziewczyna z przeszłością. Fragment serialu Netfliksa o Ani z Zielonego Wzgórza

"Ania" (Fot. Netflix)

"Ania, nie Anna" pojawi się na Netfliksie w piątek, by odmienić życie Maryli, Mateusza i nas wszystkich. Mamy krótki fragment z drogą na Zielone Wzgórze i fragmentem bardzo poważnej rozmowy.

Netfliksowa "Ania" to wspólna produkcja tej platformy i kanadyjskiej telewizji CBC, która światową premierę będzie miała w piątek, 12 maja. O tym, jak ta klasyczna powieść została dostosowana do współczesnego odbiorcy, pisaliśmy w recenzji pierwszego odcinka, polecamy także oficjalny opis serialu. Ania z Zielonego Wzgórza to teraz outsiderka, feministka i dziewczyna walcząca z uprzedzeniami.

"Ania, nie Anna" to historia o dojrzewaniu młodej outsiderki walczącej z przeciwnościami losu. Ania jest zdeterminowana, aby mimo piętrzących się trudności zdobyć miłość i odnaleźć swoje miejsce w świecie. Główną bohaterką serialu, którego akcja toczy się pod koniec XIX w. na Wyspie Księcia Edwarda, jest Ania Shirley (Amybeth McNulty), która po traumatycznym dzieciństwie spędzonym w sierocińcach i u obcych ludzi, trafia przez pomyłkę do domu pewnego starzejącego się rodzeństwa.

Z biegiem czasu 13-letnia Ania, obdarzona nieprzeciętną inteligencją i niezwykle bujną wyobraźnią, całkowicie odmieni życie Maryli (Geraldine James) i Mateusza Cuthbertów (R.H. Thomson) oraz całego miasteczka. Przygody Ani to ponadczasowa i aktualna opowieść, poruszająca między innymi kwestie tożsamości, feminizmu, konfliktów i uprzedzeń.

A oto krótki fragment pierwszego odcinka, w którym Mateusz Cuthbert wiezie swoją nową przybraną córkę na Zielone Wzgórze, ta zaś zachwyca się wszystkim dookoła i wspomina swoje koszmarne dzieciństwo.

REKLAMA