Nasze podsumowanie tygodnia - znowu same hity!

"Pozostawieni" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Ależ to był świetny tydzień! Na Netfliksie zadebiutowała "Ania" i fenomenalny 2. sezon "Master of None", a na Amazonie - "I Love Dick" z wielką rolą Kathryn Hahn. Znakomicie wypadli także "Pozostawieni", "Better Call Saul" czy "The Americans".

HIT TYGODNIA: Cudowny, wielobarwny 2. sezon "Master of None"

"Master of None" (Fot. Netflix)

"Master of None" (Fot. Netflix)


Mateusz napisał, że 2. sezon "Master of None" jest jak serialowe pudełko czekoladek, ja próbowałam znaleźć inne, równie dobre określenie, ale zawiodłam. Bo to po prostu jest czysta prawda. Każdy z dziesięciu nowych odcinków, które pojawiły się na Netfliksie, jest inny i każdy jest absolutnie wspaniały. Począwszy od wdzięcznej wariacji na temat "Złodziei rowerów", a skończywszy na rewelacyjnym, sprytnie skonstruowanym "New York, I Love You", pełnym emocji "Thanksgiving" i trwającym ponad godzinę "Amarsi un po'" - kocham ten sezon.

"Master of None" z jednej strony zachowuje to wszystko, za co go polubiliśmy jesienią 2015, czyli w lekki, ale i niegłupi sposób opowiada o 30-latkach z wielkiego miasta, nieposiadających wielkiego planu na życie. Z drugiej strony, Aziz Ansari składa tym razem liczne hołdy najróżniejszym dziełom popkultury - włoskim i amerykańskim, starszym i nowszym, filmowym, muzycznym i nie tylko - a także jeszcze lepiej i dojrzalej opowiada o sprawach istotnych, jak religia, rodzina czy poszukiwanie tożsamości seksualnej i akceptacji. Jest też miłość, przyjaźń, kariera i oczywiście to, co najważniejsze na świecie, czyli poszukiwanie najlepszego taco w mieście.

W 2. sezonie więcej jest odcinków, które z różnych względów wydają się bardziej skomplikowane niż cały 1. sezon razem wzięty, a jednak serial zachował tę samą lekkość i bezpretensjonalność. Nie raz, nie dwa dziwiło mnie, jak dobrze Aziz Ansari wpasował się we włoski krajobraz, jak perfekcyjnie dobrał włoskich aktorów (ach, Alessandra Mastronardi!) i jak sprawnie przeniósł część swoich włoskich doświadczeń do Nowego Jorku. A przy tym i Dev, i "Master of None" pozostali sobą - nieważne, czy jesteśmy w Modenie, czy w Ameryce, to wciąż serial o 30-latku, który dopiero szuka pomysłu na siebie. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA