Nasze podsumowanie tygodnia - znowu same hity!

"Pozostawieni" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

HIT TYGODNIA: "Pozostawieni" dobitnie udowadniają, że nie są historią miłosną

"Pozostawieni" (Fot. HBO)

"Pozostawieni" (Fot. HBO)


Ze wszystkich w miarę trwałych relacji w "Pozostawionych" związek Kevina i Nory wydawał się tym, który przetrwa nawet najgorszą burzę. Biorąc pod uwagę wszystko, co tych dwoje przeszło, zarówno indywidualnie, jak i jako para, mogło się zdawać, że nie rozdzieli ich absolutnie nic. Fundament ich związku był przecież znacznie trwalszy niż w innych przypadkach – tutaj nie chodziło tylko o uczucie, ale o wzajemne wspieranie się, nieosądzanie i zwykłe trwanie przy sobie, choćby nie wiem co.

Tak przynajmniej mogliśmy sądzić, dopóki odcinek "G'Day Melbourne" nie obdarł naszych wyobrażeń z fantazji. "Pozostawieni" nigdy nie byli (i myślę, że można bezpiecznie założyć, że nie będą), tradycyjną historią, w której uczucie zwycięża wszelkie przeciwności. Nie da się ukryć, że Kevin i Nora stanowili dla siebie oparcie, ale wystarczyły odpowiednie okoliczności, by cała fasada ich związku posypała się jak domek z kart. Wylot do Australii, gdzie ona pod pozorem pracy zgłębiała kolejną rozbudzającą nadzieję teorię (swoją drogą, wiecie, że na zadane jej pytanie istnieje właściwa odpowiedź?), a on dosłownie gonił za duchami, była właśnie takim przełomowym momentem.

Czy porcja gorzkich słów, jakie obydwoje wykrzyczeli sobie w twarz, oznacza ich definitywny koniec, czy może raczej przejściowe trudności, z jakimi radzili sobie już wcześniej? Trudno powiedzieć, podobnie jak nie sposób przewidzieć, dokąd zmierza cała ta historia. Pewne jest jednak, że zarówno widzowie, jak i dwójka bohaterów zostali pozbawieni złudzeń. Tak, ich związek funkcjonował całkiem nieźle jako substytut szczęśliwej rodziny, ale na dłuższą metę taka iluzja nie mogła się utrzymać. Nie w świecie, w którym normalność odeszła do lamusa blisko 7 lat wcześniej. Otwarte pozostaje jednak pytanie, czy w tym samym świecie nie ma już miejsca na zwykłą nadzieję, że wszystko się jakoś ułoży? [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10