Nasze podsumowanie tygodnia - znowu same hity!

"Pozostawieni" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

HIT TYGODNIA: Emily wsiada za kierownicę w "Opowieści podręcznej"

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)


"Opowieść podręcznej" to przede wszystkim historia Offred/June i popisowa rola Elisabeth Moss. A jednak Alexis Bledel znów była w stanie przyćmić wszystkich, choć pojawiła się na ekranie na jakieś kilka minut łącznie. Grana przez nią Emily - czy też Ofglen, a może raczej Ofsteven, naprawdę ciężko nadążyć - powróciła w odcinku "Faithful", złamana po koszmarnej operacji, jakiej ją poddano. Przejmujący ból w błękitnych oczach Bledel wywołał współczucie nawet u jej nowej pani, ale okazało się, że ta bohaterka wcale się nie poddała.

Scena, w której Emily wskakuje za kierownicę i zaczyna swoją szaloną jazdę, to jeden z tych momentów, które niewątpliwie zapamiętamy na długo. Zwłaszcza że nie wiemy, jakie będą tego skutki i jak ona zostanie ukarana tym razem. Bruce Miller, twórca serialu, powiedział, że to nie była żadna samobójcza misja, Emily nie tyle chciała zakończyć własne życie, ile mordować tych, którzy ją skrzywdzili, wyładować swój gniew i nie dać się złamać. Tak też odebrała to Offred i pozostałe kobiety, które na to patrzyły.

Nie czytałam książki, nie mam pojęcia, czy Emily jeszcze powróci, ale zdecydowanie bym tego chciała. To najlepsza rola w karierze Alexis Bledel, która pokazuje, że potrafi skraść show samej Elisabeth Moss. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10