Jest już ramówka NBC na sezon 2017/2018. A w niej "This Is Us", "Will & Grace" i tylko dwie nowości

"This Is Us" (Fot. NBC)

NBC jako pierwsze z amerykańskiej Wielkiej Czwórki zaprezentowało rozkład jazdy na jesień. A nim sporo zmian, dwie nowości i jeden powrót po latach.

Zaczynamy tegoroczne upfronty, a na pierwszy ogień jak zwykle idzie ramówka NBC, które znów dobrze promuje swoje nowości. Dlatego właśnie w poniedziałki po "The Voice" emitowany będzie nowy dramat wojskowy "The Brave" (rok temu ten slot miało "Timeless"). Z wtorkowej ramówki znikło "This Is Us", które zostało przeniesione na czwartek, a wsparcie "The Voice" otrzymają sitcomy "Superstore" i "The Good Place". Do środowej ramówki zawędrowała "Czarna lista".

Bardzo ciekawie wygląda czwartek: o 21:00 emitowane będzie "This Is Us", a przed nim nowy sezon powracającego po latach "Will & Grace" i otrzymujący niespodziewane wsparcie sitcom "Great News". Po "This Is Us" z kolei NBC będzie pokazywać kolejną nowość, "Law & Order True Crime: The Menendez Murders". Stacja w tym roku bardzo chce poprawić swoją oglądalność w czwartki, stąd obecność "This Is Us" i zwiększenie liczby odcinków "Will & Grace" do 12. Ponadto ogłoszono, że w kilku odcinkach "Great News" pojawi się Tina Fey. Z kolei w piątkowej ramówce wylądowały "Blindspot" i "Taken", co nie musi wcale oznaczać ich końca - pamiętajcie, że "Grimm" utrzymywał się latami.

W midseasonie albo później wrócą "Chicago Med", "Shades of Blue" i "Timeless", a także premierę będą mieć nowości "Rise", "A.P. Bio", "Good Girls", "Champions" i "Reverie". Szansę na zamówienie wciąż jeszcze ma komediowy pilot "The Sackett Sisters" z Casey Wilson i Busy Phillips w rolach głównych. Nie ma także decyzji co do dalszych losów "Chicago Justice" i "Trial & Error" - Bob Greenblatt z NBC powiedział, że zapadną one w najbliższych dniach albo... tygodniach.

Lista seriali, które na pewno nie wrócą w nowym sezonie, jest tym razem krótka: "Aquarius", "The Blacklist: Redemption", "Emerald City", "Grimm" i "Powerless". Opisów i zwiastunów tegorocznych nowości możecie spodziewać się w ciągu najbliższych godzin.

Poniedziałek
20:00 - "The Voice"
22:00 - "The Brave" (nowość)

Wtorek
20:00 - "The Voice"
21:00 - "Superstore"
21:30 - "The Good Place"
22:00 - "Chicago Fire"

Środa
20:00 - "The Blacklist"
21:00 - "Law and Order: SVU"
22:00 - "Chicago P.D."

Czwartek
20:00 - "Will & Grace" (powrót po latach)
20:30 - "Great News"
21:00 - "This Is Us"
22:00 - "Law & Order True Crime: The Menendez Murders" (nowość)

Piątek
20:00 - "Blindspot"
21:00 - "Taken"

REKLAMA