Kolejna kobieca ekipa rusza na podbój świata. Pełny zwiastun "GLOW" - serialu Netfliksa o wrestlingu

"GLOW" (Fot. Netflix)

Obcisłe stroje, lakier we włosach i ostra muzyka z lat 80. Zwiastun "GLOW" przedstawia nowe netfliksowe bohaterki, które za chwilę mogą zdetronizować ekipę "Orange Is the New Black".

"GLOW" to nowy serial Netfliksa, zainspirowany programem z lat 80. o lidze wrestlingowej. Główną bohaterką jest Ruth Wilder (Alison Brie), bezrobotna aktorka z Los Angeles, która dostaje ostatnią szansę, żeby zostać gwiazdą. Nadzieją dla niej okazuje się spandeksowo-brokatowy świat wrestlingu kobiet.

Ruth będzie konkurować z tuzinem innych kobiet, które odrzuciło Hollywood, w tym Debbie Eagan (Betty Gilpin), byłą aktorką z opery mydlanej, która porzuciła karierę na rzecz macierzyństwa. Jej życie nie potoczyło się jednak zgodnie z planem, więc teraz musi wrócić do pracy. Mentorem kobiet walczących o to, by zostać gwiazdami ligi wrestlingowej, będzie Sam Sylvia (Marc Maron) — skończony reżyser filmów klasy B, który nie stroni od kokainy.

"GLOW" został stworzony przez Liz Flahive ("Homeland", "Siostra Jackie") i Carly Mensch ("Siostra Jackie", "Orange Is The New Black", "Trawka"). Wśród producentów wykonawczych znajduje się także Jenji Kohan, twórczyni "Orange Is the New Black" i "Trawki". Serial będzie miał premierę 23 czerwca na Netfliksie.

REKLAMA