Netflix zapowiada anglojęzyczny serial o Wiedźminie. Andrzej Sapkowski i Tomasz Bagiński na pokładzie

Wiedźmin. Dziki Gon

0

Netflix tworzy serial fantasy na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego o Wiedźminie. Za produkcję odpowiada ekipa "The Expanse", którą wspomagać będzie autor sagi. Mamy pierwsze szczegóły.

Netflix poinformował, że pracuje nad nowym anglojęzycznym serialem dramatycznym na podstawie cyklu książek o Wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, który zdobył rzesze fanów na całym świecie. Na sagę składa się osiem tomów - powieści i zbiorów opowiadań skupionych wokół postaci wiedźminów, wojowników, którzy w młodym wieku zyskują nadprzyrodzone zdolności pozwalające im walczyć z potworami. Na podstawie serii książek powstała uznana seria gier wideo, a sama saga została przetłumaczona na ponad 20 języków.

A teraz dojdzie do tego netfliksowy serial. "Andrzej Sapkowski stworzył bogaty i niezapomniany świat – z jednej strony pełen magii, a zarazem tak znajomy. Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że będziemy mogli pokazać ten świat naszym użytkownikom" - mówi Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. seriali międzynarodowych.

"Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek" - komentuje Andrzej Sapkowski.

Autor sagi będzie współpracował z twórcami serialu jako konsultant kreatywny. Producentami wykonawczymi serialu zostali Sean Daniel (cykl filmów "Mumia", serial "The Expanse") i Jason Brown ("The Expanse") z firmy produkcyjnej Sean Daniel Company, a także Tomasz Bagiński (nominowany do Oscara za krótkometrażowy film animowany "Katedra") i Jarosław Sawko ("Sztuka spadania", "Another Day of Life") z Platige Image, polskiego studia produkcyjnego specjalizującego się w tworzeniu efektów specjalnych. Bagiński ponadto wyreżyseruje co najmniej jeden odcinek w każdym sezonie.

"Saga o Wiedźminie opowiada o niekonwencjonalnej rodzinie, która jednoczy się w walce o prawdę w niebezpiecznym świecie. Bohaterowie są oryginalni, zabawni i wciąż zaskakują, nie możemy się więc doczekać, kiedy pokażemy ich przygody w serwisie Netflix, który jest idealną platformą dla takich historii" - mówią producenci nowego serialu, Sean Daniel i Jason Brown.

"W tych książkach jest głębia moralna i intelektualna, która wykracza poza ramy gatunku. To opowieść o dzisiejszych czasach i ich wyzwaniach skryta pod płaszczykiem fantasy. To opowieść o nas - o potworze i bohaterze tkwiącym w każdym z nas" - dodają Sawko i Bagiński.

Na razie nie znamy tytułu serialu, obsady ani tym bardziej daty premiery. Wiemy tylko jedno: Wiedźmin będzie na Netfliksie na całym świecie!