Dakota Fanning, seryjny morderca i mroczny XIX wiek. Zobaczcie zwiastun "The Alienist" - nowego serialu TNT

"The Alienist" (Fot. TNT)

0

"The Alienist" to thriller psychologiczny telewizji TNT, który opowiada o mordercy grasującym po Nowym Jorku z końca XIX wieku, w klimatach rodem z "The Knick".

Telewizja TNT wypuściła zwiastun "The Alienist", serialu osadzonego w Nowym Jorku z 1896 roku, kiedy to dochodzi do szeregu morderstw chłopięcych prostytutek. Władze przekazują tajne śledztwo w ręce dr. Laszlo Kreizlera (Daniel Brühl), psychologa kryminalnego, i Johna Moore'a (Luke Evans z "Pięknej i Bestii"), do których dołącza Sara Howard (Dakota Fanning), policyjna sekretarka.

Serial, który jest adaptacją powieści Caleba Carra z 1994 roku, dzieje się w bardzo specyficznym dla Nowego Jorku okresie, tzw. wieku pozłacanym, kiedy to z jednej strony widać było postęp technologiczny i fortuny bogaczy, a z drugiej, większość ludzi żyła w strasznej biedzie. "The Alienist" nie jest jednak kręcony w Nowym Jorku, tylko w Budapeszcie. Reżyserem jest Jakob Verbruggen ("Black Mirror"), a w ekipie producentów znajduje się Cary Fukunaga ("Detektyw").