Nasze podsumowanie tygodnia - raz jeszcze same hity!

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Przerażająca polityka i szalone emocje w "Opowieści podręcznej". Orgia, lew i Bóg we własnej osobie w "Pozostawionych". Lemoniada w "Unbreakable Kimmy Schmidt". Nowe, znakomite true crime Netfliksa. To był świetny tydzień!

HIT TYGODNIA: "The Americans" znów mrozi krew w żyłach

"The Americans" (Fot. FX)

"The Americans" (Fot. FX)


"The Americans" ma rewelacyjną końcówkę sezonu, choć to pewnie nie jest coś, czego się spodziewaliśmy. Bo oto w trzecim od końca odcinku w tym sezonie poznaliśmy kogoś zupełnie nowego - Johna i Natalie Granholmów, spokojną parę z amerykańskiego przedmieścia, która musiała marnie skończyć, po to aby Elizabeth mogła sobie coś uświadomić. Że chce do domu. Nie wiemy, czym w tym przypadku jest "dom", ale jej zmęczenie szpiegowskim życiem po prostu widać.

To, co się wydarzyło w domu Granholmów, mroziło krew w żyłach na wielu poziomach. Po pierwsze, dlatego że historia kobiety, którą jako nastolatkę naziści zmusili do mordowania rodaków - i pewnie gwałcili, stąd choroba weneryczna - była przerażająco tragiczna. I z pewnością nie zasługiwała ona na egzekucję za to, że zrobiła, co musiała, żeby przeżyć. Po drugie, Jenningsowie to dobrze wiedzieli, a jednak nie mrugnęli okiem, kiedy przyszło wykonać wyrok. Po trzecie, oni w niczym już nie przypominają maszyn do zabijania, wyglądają raczej jakby robili takie rzeczy rutynowo, z przyzwyczajenia.

Niezależnie od tego, czy mówiąc "dom", Elizabeth miała na myśli Rosję czy po prostu waszyngtońskie przedmieście, gdzie mieszka rodzina Jenningsów, wyraźnie widać, że ostatni rozdział zbliża się wielkimi krokami. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10