6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Dolina Krzemowa" (Fot. HBO)

0

"Veep" i "Dolina Krzemowa" z kolejnymi sezonami. Rekordowy zwiastun "Gry o tron". "Twin Peaks" ciepło przyjęte w Cannes. A oprócz tego "Chicago P.D." i nie tylko.

1. "Veep" i "Dolina Krzemowa" z kolejnymi sezonami. HBO zamówiło 7. sezon "Veepa" i 5. sezon "Doliny Krzemowej". "Dolina Krzemowa" niestety powróci już bez T.J. Millera, który opuszcza serial po 4. sezonie.

2. Rekordowy zwiastun "Gry o tron". W ciągu 24 godzin od pojawienia się w internecie zwiastun 7. sezonu "Gry o tron" obejrzało łącznie 61 mln osób na YouTube, Facebooku, Twitterze i nie tylko. To rekord - żaden serialowy zwiastun jeszcze nie miał takiej oglądalności.

3. "Twin Peaks" ciepło przyjęte w Cannes. David Lynch powrócił wczoraj po kilkunastu latach do Cannes, a razem z nim pojawił się Kyle MacLachlan, czyli agent Cooper we własnej osobie. Na festiwalu odbył się pokaz dwóch pierwszych odcinków nowego "Twin Peaks", które zostały uhonorowane pięciominutową owacją na stojąco.

4. Sophia Bush nie wróci w 5. sezonie "Chicago P.D.". Sophia Bush opuszcza stałą obsadę "Chicago P.D.". Jest szansa, że jeszcze zobaczymy ją gościnnie.

5. Netflix i Amazon nie pojawią się na letnim TCA Press Tour. Obie platformy streamingowe nie uczestniczyły w styczniowym TCA Press Tour i latem także będą nieobecne.

6. Amazon planuje serial o Kleopatrze. Producenci "Piratów", Jonathan E. Steinberg, Robert Levine i Dan Shotz, tworzą dla Amazona serial "Cleopatra". Jego główna bohaterka zostanie przedstawiona jako jedna z najbardziej nierozumianych kobiet w historii, będąca prawdziwym Ojcem Chrzestnym starożytnego Egiptu. Scenariusz pisze Robert Levine.